دستگاه صنعتی

انواع درب بند

انواع درب بند

امروزه در صنایع و کارخانجات برای سهولت بسته بندی محصولات مختلف از انواع درب بند دستی استفاده می شود. دستگاه درب بند از جمله مهمترین ماشین آلات صنعتی است که در انواع مدل های مختلفی متناسب با نیاز و خواسته مشتری، طراحی و ساخته می شود.

انجام عمل درب بند در کیفیت محصول نقش بسیار مهمی دارد و در صورت عدم استفاده از انواع دستگاه درب بند، ممکن است تمام مراحل تولید یک محصول با مشکل اساسی مواجه شود و محصول نهایی قابل استفاده نباشد. هنگام خرید درب بند باید ابتدا با انواع مدل های آن آشنا شوید و سپس با در نظر گرفتن شرایط کسب و کارتان، مناسب ترین درب بند را خریداری کنید.

درب بند پنوماتیک

درب بند پنوماتیک، عملکرد بسیار مطلوبی دارد و در ظرف چند ثانیه، درب محصولات مختلف را به خوبی پلمپ می کند. انواع بطری ها و محصولات مختلف شیشه ای و پلاستیکی را می توان با استفاده از درب بند پنوماتیک، بسته بندی کرد. این دستگاه دارای هد بند مخصوصی است که اندازه آن با توجه به محصولات کارخانه و صنعت مورد نظر، طراحی خواهد شد. مدل های دستی، نیمه اتوماتیک و تمام اتوماتیک درب بند پنوماتیک متناسب با خواسته مشتری، طراحی خواهد شد. معمولاً این دستگاه از جنس استیل ساخته می شوند و از کیفیت و مقاومت بسیار بالایی برخوردار هستند.

درب بند دستی

درب بند دستی به عنوان ساده ترین و مقرون بصرفه ترین انواع دستگاه درب بند، شناخته می شود. هزینه خرید این دستگاه بسیار ارزان و مقرون بصرفه است. بر همین اساس کسب و کارهای کوچک معمولاً از خرید این دستگاه، استقبال می کنند. لازم به ذکر است که جنس بدنه این دستگاه و نوع دسته آن با توجه به نیاز مشتری، سفارش داده خواهد شد.

نیروی کار انسانی در طول مدت زمان کوتاهی می تواند کار با این دستگاه را یاد بگیرد و سپس با استفاده از این دستگاه، سریعتر عمل درب گذاری محصولات را انجام دهد. کیفیت درب گذاری درب بند دستی با وجود سادگی این محصول، بسیار مطلوب و قابل قبول است.

امروزه همه کسب و کارها با توجه به نیاز کسب و کار خود و بودجه ای که در نظر دارند، می توانند از انواع دستگاه درب بند، استفاده کنند. این دستگاه برای انواع محصولات شیشه ای، فلزی و پلاستیکی قابل استفاده است. سرعت درب گذاری با این وسیله کمتر از دستگاه تمام اتوماتیک و یا نیمه اتوماتیک است ولی با این حال برای کسب و کار کوچک، انتخاب مناسبی است.

درب بند اتوماتیک

درب بند اتوماتیک از پیشرفته ترین انواع دستگاه درب بند است. این دستگاه عمل درب گذاری محصولات متعدد را با کیفیت و دقت بسیار بالایی انجام می دهد. امروزه صنایع و کارخانجات پیشرفته از درب بند اتوماتیک برای بسته بندی سریع و بدون نقص محصولات خود، استفاده می کنند.

قیمت خرید درب بند اتوماتیک از سایر انواع دستگاه درب بند، گران تر است؛ زیرا امکانات و قابلیت های بسیار بیشتری در این دستگاه ها در نظر گرفته شده است. درب بند اتوماتیک، هزینه استخدام نیروی کار انسانی را کاهش می دهد و سرعت بسیار بیشتری نسبت به مدل های دیگر درب بند دارد.

درب بند بطری

انواع بطری های پلاستیکی، شیشه ای، فلزی و … را با استفاده از درب بند بطری، به راحتی می توان بسته بندی کرد. سرعت درب بندی بطری ها با کمک این دستگاه ها بسیار افزایش پیدا خواهد کرد و درب بطری به خوبی بر روی محصول فیکس خواهد شد. درب بند بطری از ورود گرد و غبار و یا هرگونه آلودگی دیگر به داخل محصول جلوگیری می کند.

ساخت درب بند باید با توجه به نوع درپوش بطری و نیاز کسب و کار، انجام شود. امروزه انواع درب بند با استفاده از دستگاه های پیشرفته ساخته می شوند و از کیفیت و ارزش خرید بسیار مطلوبی برخوردار هستند.

درب بند کنسرو

امروزه تعداد محصولات کنسروی موجود در بازار به میزان چشمگیری افزایش پیدا کرده است. بر همین اساس نیاز صنایع به درب بند قوطی فلزی نیز بیشتر شده است. درب بند کنسرو یکی از مهمترین انواع درب بند موجود در بازار است که کیفیت بسته بندی محصولات را به میزان چشمگیری افزایش می دهد.

امروزه با استفاده از انواع دستگاه درب بند، تمامی نکات بهداشتی به هنگام بسته بندی مواد غذایی رعایت خواهد شد. این دستگاه جهت پلمپ کردن درب کنسرو مورد استفاده قرار می گیرد. طراحی درب بند باید با توجه به نیاز مشتری و نوع کسب و کار او انجام گیرد. قیمت و کاربرد انواع درب بند کنسرو با توجه به آپشن ها و امکانات دستگاه، ممکن است متفاوت باشد.

کارخانه ها و صنایع پیشرفته برای پلمپ کردن درب کنسروهای متعدد از دستگاه درب بند کنسرو تمام اتوماتیک استفاده می کنند؛ زیرا دستگاه تمام اتوماتیک درب بند کنسرو بدون نیاز به نیروی کار انسانی، تعداد بسیار بالایی از محصولات را در طول روز بسته بندی می کند. نمونه دستی این دستگاه از قیمت خرید بسیار کمتری برخوردار است و عمل درب گذاری با استفاده از این دستگاه، تنها در حضور نیروی کار انسانی، انجام پذیر خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *