دستگاه صنعتی

انواع چسب زن کارتن

انواع دستگاه چسب زن کارتن :

چسب زن کارتن دو موتوره :

انواع دستگاه چسب زن کارتن برای افزایش سرعت بسته بندی در صنایع مختلف استفاده میشود که بسته به کاربرد مورد نیاز شما در انواع مختلفی ساخته میشود. مدل دو موتوره، دارای دو موتور قدرتمند 180 وات به صورت جداگانه است، که در بالا و پایین دستگاه به منظور فرایند چسب زدن و حمل کارتن از بالا و پایین قرار گرفته است. در این دستگاه ارتفاع و عرض دستگاه به صورت دستی و با توجه به سایز و ابعاد کارتن تنظیم می گرد دستگاه  دو موتوره برای چسب زنی کارتن هایی که دارای وزنی سبک هستند استفاده می گردد. این چسب زن قادر به تحمل و چسب زنی کارتن تا وزن حدود 16 کیلوگرم را دارد. در این دستگاه، برای طول کارتن محدودیتی وجود ندارد. ابعاد کارتن مورد نظر و حداکثری برای این دستگاه، ارتفاع 50 سانتی متری و عرض 50 سانتی متری و بدون محدودیت برای طول کارتن می باشد.

دستگاه چسب زن کارتن 2 موتوره

دستگاه  سه موتوره :

چسب زن سه موتوره، از نیروی محرکه سه موتوره ای برخوردار است که موجب حرکت کارتن ها بر روی دستگاه می شود. چگونگی قرار گرفتن موتور در این دستگاه به این صورت می باشد که یک موتور در قسمت بالا، و موتور های دیگر در طرفین قرار گرفته اند. در این دستگاه همچون چسب زن دو موتوره، تنظیم ارتفاع و عرض دستگاه متناسب هر کارتن، به صورت دستی انجام می گیرد. از این دستگاه برای چسب زنی کارتن هایی با وزن بالا استفاده می گردد. این دستگاه محدودیتی برای ابعاد طولی کارتن ندارد. ابعاد کارتن مورد نظر و حداکثری برای این دستگاه، ارتفاع 50 سانتی متری و عرض 50 سانتی متری و بدون محدودیت برای طول کارتن می باشد. که برای بسته بندی کارتن هایی با وزن بالا، استفاده می گردد. و برای بسته بندی کارتن هایی که سبک ترند و وزن پایین تری دارند، از دستگاه دو موتوره استفاده می گردد.

دستگاه چسب زن کارتن 3 موتوره

چسب زن چهار موتوره :

 از نیروی محرکه چهار موتوره ای برخوردار است که موجب حرکت کارتن ها بر روی دستگاه می شود. چگونگی قرار گرفتن موتور در این دستگاه به این صورت می باشد که دو موتور در قسمت بالا در اطراف، و موتور های دیگر در طرفین چسب زن قرار گرفته اند. در چسب زن چهار موتوره نیز همچون دستگاه دو و سه موتوره، تنظیم ارتفاع و عرض دستگاه متناسب هر کارتن، به صورت دستی انجام می گیرد. از این دستگاه برای کارتن هایی با وزن بالا استفاده می گردد. این دستگاه محدودیتی برای ابعاد طولی کارتن ندارد. ابعاد کارتن مورد نظر و حداکثری برای این دستگاه، ارتفاع 50 سانتی متری و عرض 50 سانتی متری و بدون محدودیت برای طول کارتن می باشد.

دستگاه  اتوماتیک :

از این دستگاه برای چسب زنی در کارخانه های صنعتی استفاده می شود، چرا که در این کارخانه ها، میزان تولید محصولات و تنوع محصولات تولیدی بالا می باشد، به همین جهت می بایست برای سهولت و سرعت روند کار، فرآیند به صورت اتوماتیک انجام شود.
در این دستگاه ، تنظیمات مربوط به ارتفاع و عرض دستگاه، متناسب با سایز کارتن ها، به صورت اتوماتیک انجام می گیرد و به دخالت دست جهت انجام تنظیمات احتیاجی ندارد.
همانطور که گفته شد، مدل اتوماتیک، دارای سیستم تنظیم ارتفاع و عرض اتوماتیک می باشد، به همین جهت سرعت روند چسب زنی کارتن بالا و بدون وقفه صورت می گیرد. ابعاد کارتن مورد نظر و حداکثری برای این دستگاه، ارتفاع 50 سانتی متری و عرض 50 سانتی متری و بدون محدودیت برای طول کارتن می باشد.

دستگاه چسب زن کارتن با درب بند اتوماتیک :

 فرایند تنظیم عرض و ارتفاع برای کارتن مورد نظر در این دستگاه به صورت دستی انجام می گیرد؛ و درب کارتن در عملیات چسب زنی، به صورت اتوماتیک بسته خواهد شد. این مدل از دستگاه ، دارای دو موتور است، که در دو طرف دستگاه قرار گرفته اند.
ابعاد حداکثری کارتن برای کار با این دستگاه می بایست دارای عرض و ارتفاع 50 سانتی متر و بدون محدودیت طول کارتن باشد.
دستگاه اتوماتیک با دربند کارتن؛ دارای سرعت بالایی بوده که عملیات دربند کارتن و چسب زنی را بدون هر گونه وقفه و با سرعتی بالا انجام خواهد داد. این دستگاه برای صنایعی که احتیاج به روند چسب زنی با سرعت بالا داشته باشند مناسب و همچنین از لحاظ هزینه مقرون به صرفه تر بوده و سبب صرفه جویی در نیروی کار انسانی نیز خواهد شد

مزایا:

دستگاه در سایز و اندازه های مختلف به جهت ایجاد سهولت در امر بسته بندی و چسب زنی، مورد استفاده قرار می گیرد.
دستگاه برای تمامی سایز های کارتن ها ساخته می شود، و سبب سهولت کار بسته بندی و چسب زنی مخصوصا در صنایع تولیدی استفاده می شود. در کنار سایز کارتن ها، این دستگاه ها با توجه به وزن کارتن ها نیز دارای طیف وسیعی اند، تا بتوانند تمامی وزن ها را بسته بندی و چسب زنی کنند.
با توجه به انواع مختلف و متفاوت دستگاه چسب زن، یکی از تجهیزات پر کاربرد و همچنین پر مصرف در صنایع می باشد. صنایعی از جمله کارخانجات صنعتی، صنایع شیرینی، مواد غذایی، شکلات، پروتئینی، خشکبار، فرآورده های لبنی، حبوبات و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *