دستگاه پرکن مایعات

 • دستگاه پرکن مایعات :

  دستگاه پرکن مایعات شامل سه بخش اصلی میشود

  • دستگاه پرکن مایعات رقیق
  • دستگاه پرکن مایعات غلیظ
  • دستگاه پرکن مواد خمیری شکل

  با چند مثال هر کدام از این مواد را توضیح داده ودستگاه های مورد نظر را بررسی میکنیم.

  • مایعات رقیق شامل موادی مانند مایعات با ویسکوزیته کم در حد آب میباشد مانند الکل ، و انواع نوشیدنی ها ، شربت و …
  • مایعات غلیپظ شامل موادی با ویسکوزیته بالاتر مانند روغن ها ، شامپو مایع ظرفشویی و …
  • مواد خمیری شکل مانند خمیردندان ، کرم ها ، عسل و …

  حال به توضیح دستگاه های قزل صنعت آریا و اینکه کدام امکان پر کردن کدام نوع از مواد را دارند میپردازیم .

  دستگاه پمپی و لودسلی :

  این دستگاه توانایی پر کردن مواد رقیق و غلیظ را دارا میباشد و شامل هر دو گروه پر کن ، دستگاه پرکن مایعات رقیق و دستگاه پرکن مایعات غلیظ میباشد. این دستگاه در گروه دستگاه های نیمه اتوماتیک بوده و با نصب نوارنقاله و سیستم کنترل مناسب امکان تبدیل به یک خط تولید اتوماتیک را دارد. نحوه کارکرد به این صورت می باشد که مواد از طریق پمپ اصلی وارد مخزن شده و از خروجی های مخزن وارد نازل و سپس ظروف می شود . جهت کنترل مناسب در پشت هر نازل از یک شیر دستی جهت کنترل دبی خروجی استفاده شده است. این دستگاه قابلیت ساخت از یک نازل تا 10 نازل را دارا می باشد . تمامی ظروف در یک سطح پر شده و محدودیت حجمی در این دستگاه وجود ندارد . از نازل های کد no7 و no8 در این دستگاه استفاده شده است.هر نازل برای خود یک سیستم کنترل مجزا دارد . سرعت بالا ، دقت خوب ، سادگی کار با دستگاه از مزایا این دستگاه میباشد.

  • دستگاه پرکن مایعات سریز :

  دستگاه پرکن مایعات سریز قابلیت پر کردن مواد رقیق و غلیظ را دارا میباشد . اما با این تفاوت که مایعات رقیق برای ظروف از دهانه 13 میلی متر و برای مواد غلیظ از دهانه 21 میلی متر قابل پرکردن می باشد. این دستگاه دارای یک پمپ و نازل ها دارای یک ورودی و یک خروجی میباشند. مواد توسط پمپ وارد نازل شده ، نازل توسط مواد سیلیکونی موجود در سر بطری کار آب بند نازل بطری را انجام می دهد . که در این حالت مواد ورودی باعث خروج هوا از داخل بطری شده و یکی از بهترین سیستم ها در یکسان پر کردن بطری ها می باشد . این دستگاه در حالت اتوماتیک و نیمه اتوماتیک قابلیت ساخت از یک تا 10 نازل را دارا میباشد. اگر دستگاه بدون پمپ ویا اینکه از یک نازل تک مسیر استفاده شود دستگاه امکان کارکرد مناسب را ندارد.

  • دستگاه پرکن ثقلی زمانی :

  دستگاه پرکن ثقلی زمانی به این شک کار میکند که هر نازل توسط یک تایمر مستقل کنترل میشود این دستگاه مناسب موادی می باشد که بهتر است دو بار به داخل مخزن بازگشت نداشته باشد. این دستگاه دارای نازل هایی با یک ورودی میباشد ولی مشکل این دستگاه در تنظیم دقیق پر کردن هر بطری میباشد که این مشکل تنها با دو روش و سیستم قابل حل میباشد . اول اینکه مخزن همیشه باید در یک سطح ثابت مایع داشته باشدو یا از یک لودسل و برای قطع کردن نازل ها استفاده کرد . بزرگترین خوبی این دستگاه قیمت مناسب آن نسبت به سایر موارد می باشد.

  • دستگاه پرکن مایعات رقیق :

  این دستگاه کاملا توسط قزل صنعت آریا ساخته شده و تنها شرکت تولیدی این نوع سیستم است. این دستگاه کاملا بدون برق کنترل شده و اصلا برای کارکرد به برق نیازی ندارد و فقط یک پمپ باد برای کار نیاز هست . این دستگاه برخلاف تمامی دستگاه ها نازل ها به سمت پایین حرکت نمی کند و فقط بطری به سمت بالا حرکت میکند . این دستگاه بدون پمپ و برق قابلیت رقابت از لحاظ سرعتی با دیگر با دیگر دستگاه های اتوماتیک و نیمه اتوماتیک را دارد و با اطمینان 100% در پرکردن هم سطح ظروف بهترین در نوع خودش هست تنها عیب این دستگاه این است که قابلیت تبدیل به یک دستگاه اتوماتیک را ندارد.

  • پرکن سیلندر پیستونی :

  این دستگاه برخلاف تمامی دستگاه های کار شده علاوه بر پر کردن مایعات رقیق و غلیط قابلیت پر کردن مواد خمیری شکل مانند عسل ، کرم و مواد مشابه را داشته و از مزایا ی آن میتوان به سرعت بالا – دقت بالا اشاره کرد ، این دستگاه همچنین امکان تبدیل شدن به یک دستگاه اتوماتیک را دارد. این دستگاه قابلیت ساخت از یک نازل تا 10 نازل را به راحتی دارد و تمامی این دستگاه به دلیل امنیت اپراتور با برق 24ولت ساخته شده است و کار میکند

  انواع دستگاه پرکن مایعات

  پرکن ثقلی زمانی

  دستگاه پرکن مایعات ثقلی زمانی

  محصول در مخزن بالای پرکن مایعات ثقلی زمانی وجود دارد که هر نازل توسط تایمر یا پی ال سی موجود در دستگاه به طور مستقل کنترل می شود.تا مقادیر دقیقی از مایعات از طریق جاذبه به درون ظرف جریان پیدا کند.

  پرکن  سرریز

   آب از منبع وارد یک نازل دو بخشی می شود. هنگامی که اب تا ارتفاع مشخص شده در پرکن مایعات سرریز پر میشود محصول اضافی و کف داخل بطری از طریق مسیر برگشت خارج میشود و دوباره به مخزن باز می گردد.

  پرکن مایعات رقیق

  دستگاه پرکن مایعات رقیق

   پرکن مایعات رقیق نیمه اتوماتیک از جنس استیل 304 یا 306 با حجم بین 100 الی 300 لیتر می باشد.برای پر کردن مایعات رقیق استفاده می شود.در ساخت نازل ها ،از سیستم جلوگیری از کف کردن مایع استفاده شده است.

  پرکن مایعات پمپی یا لودسلی

  دستگاه پرکن مایعات پمپی یا لودسلی

  دستگاه پرکن مایعات پمپی دارای یک مخزن اصلی به حجم 200 لیتر می باشد که مواد ساخته شده توسط پمپ به داخل مخزن پمپ شده ، و از انجا به پشت نازل هدایت می شود.

  پرکن مایعات خطی

  دستگاه پرکن مایعات خطی اتوماتیک

  دستگاه پرکن مایعات خطی اتوماتیک دارای قابلیت پرکردن مایعات رقیق و غلیظ می باشد.سیستم دستگاه، اتوماتیک و بدون دخالت دست می باشد.

  پرکن مایعات سیلندر پیستونی

  پرکن مایعات سیلندر پیستونی برای محصولات چسبناک که خمیری شکل و نیمه خمیری و چسبنده هستند مناسب است این پرکننده ها می توانند کاربرد های غذایی و شیمیایی داشته باشند.

  دستگاه های کاربردی برای شما

  دستگاه شیرینگ پک

  دستگاه شیرینگ پک تونلی

  دستگاه شرینک پک یا شیرینگ پک جهت بسته بندی روکش سلفون بر روی کالا به صورت چسبان و وکیوم استفاده می گردد.

  ۱
  ۲
  ۳
  ۴
  ۵
  میانگین امتیازات ۴ از ۵
  از مجموع ۷ رای
  همین حالا با ما در ارتباط باشید