میز و سطل ارشمیدس

میز و سطل ارشمیدس

میز و سطل ارشمیدس

دستگاه تست ارشمیدس از چند بخش اصلي تشکيل شده است :

1.پايه ميز ارشميدس
2.ترازوي ارشميدس
3.سطل ارشميدس
4.سبد دانسيته

اين دستگاه از يک ميز از جنس پروفيل فلزي ساخته شده است . میز و سطل ارشمیدس داراي دو طبقه افقي مي باشد يکي بصورت ثابت که طبقه فوقاني مي باشد و محل قرار گيري ترازوي ارشميدس ميباشد . طبقه زيرين يک طبقه متحرک بصورت کشويي در بدنه ميز بالا و پايين ميرود . که البته حرکت اين طبقه متصل به يک سيم بوکسل و در انتها به وينچ بالابر متصل ميگردد. در صورت کشيدن ضامن وينچ طبقه به پايين رها ميگردد و براي بالا بردن از اهرم بالابر وينچ استفاده ميکنيم .

ترازوی ارشميدس:

فرق ترازوي ارشميدس با بقيه ترازوها در اين است که ترازوي ارشميدس داراي زيرکش مي باشد يعني توسط اهرمي که از زير به ترازو متصل مي گردد مي توانيم قطعات را به ترازو آويزان کنيم .

روش استفاده از ميز ارشميدس :

ترازوي زيرکش دار شده را بروي ميز قرار ميدهيم . سبد دانسيته را از مواد يا مصالح مورد نظر پر ميکنيم و از زير توسط اهرم متصل شده به ترازو آويزان مي کنيم . سطل را مملو از آب کرده برروي طبقه زيرين ميز مي گذاريم . وزن مصالح را در هنگام بيرو از آب کشيده و توسط بالابر سطل را بالا مي آوريم تا مصالح و سبد در آب فرو روند . در اين هنگام نيز وزن را اندازه گيري مي کنيم . تفاوت وزن مصالح خشک با مصالح تر ميزان جذب آب را نشان مي دهد .

مشاهده انواع تجهیزات آزمایشگاهی شرکت قزل صنعت آریا

همین حالا با ما در ارتباط باشید