درب بند دستی

 • دستگاه درب بند دستی نیمه اتوماتیک

  درب بند دستی

  درب بند دستی، یکی از دستگاه های مهم و پر استفاده است که امروزه بسیاری از کارگاه ها و تولیدی های کوچک از آن استفاده می کنند. انواع بطری های پلاستیکی، فلزی، شیشه ای، شربت ها و … را می توان با استفاده از این دستگاه ساده، درب گذاری کرد. هزینه تهیه بسیاری از تجهیزات صنعتی بسیار گران است. بر همین اساس بسیاری از افراد نمی توانند دستگاه های پیشرفته و تمام اتوماتیک برای بستن درب محصولات خود تهیه نمایند. این نوع از درب بند ساده ترین دستگاه درب بند برای بستن درب ظروف و بطری است که عملکرد نسبتاً خوبی دارد و مهمترین مزیت خرید این دستگاه نیز، قیمت مناسب آن است.

   

  مشخصات

  مشتری باید به تمامی مشخصات درب بند به طور دقیق توجه کند. در غیر این صورت نمی تواند دستگاه مناسبی را انتخاب و خریداری کند. سایز درب بطری ها و ظرف های مختلف با یکدیگر متفاوت است بنابراین حتماً به سایز درب بند دستی باید توجه شود. کیفیت دستگاه، عملکرد آن و منبع تغذیه به عنوان مشخصات فنی این دستگاه از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است.

  درب بند چیست؟

  گاه برخی از مشتریان هنوز نمی دانند که درب بند چیست و چه کاربردی در صنعت دارد. امروزه تجهیزات صنعتی بسیار متنوعی در بازار تولید می شود. دستگاه دستی کاربرد بسیار ساده ای دارد و برای بسته بندی آسان تر محصولات اختراع شده است.

  درب بند دستی، کارکرد بسیار ابتدایی و ساده ای دارد. اپراتور به کمک این دستگاه، فرایند درب گذاری را با سرعت و کیفیت بسیار بیشتری انجام می دهد. این دستگاه به کارفرما اطمینان می دهد که درب محصول به طور کامل بر روی آن فیکس شده است.

   

  ایمنی درب بند

  ایمنی درب بند توسط کارشناسان ویژه قبل از استفاده تضمین می شود. اپراتور باید ابتدا نحوه کار با این دستگاه را به خوبی یاد بگیرد و سپس با توجه به نکات ایمنی از مزایای این دستگاه استفاده کند. اپراتور باید دستگاه را متناسب با اندازه درب محصول تنظیم کند و سپس جهت فرایند درب گذاری اقدام کند.

   

  طراحی درب بند دستی

  طراحی درب بند به گونه ای انجام می شود که اپراتور هنگام کار با این دستگاه فشار زیادی احساس نکند و خسته نشود. تمامی دستگاه و تجهیزات دستی، طراحی های منحصر بفردی دارن.، این دستگاه به نسبت سایر مدل های درب بند موجود در بازار، طراحی ساده تری دارد.

   

  راهنمای خرید درب بند

  راهنمای خرید درب بند به مشتری کمک می کند تا با توجه به نیاز شرکت و کارخانه خود بهترین دستگاه را انتخاب کند. امروزه مدل های مختلف دستگاه درب بند دستی با مشخصات فنی مختلف طراحی و تولید می شوند. این دستگاه برای کارگاه و تولیدی های کوچک بیشتر توصیه می شود زیرا سرعت بستن درب با این دستگاه چندان زیاد نیست. علاوه بر این برای کار با این دستگاه حتماً باید نیروی کار انسانی استخدام کرد.

  درب بند دستی بدون شک باعث افزایش کیفیت بسته بندی محصولات می شود ولی عملکرد آن به نسبت دستگاه درب بند تمام اتوماتیک ضعیف تر است. بنابراین هنگام خرید این دستگاه باید به فاکتورهای متعددی توجه شود.

   

  انواع درب بند

  انواع درب بند برای بسته بندی محصولات غذایی، دارویی، شیمیایی، بهداشتی و … قابل استفاده است. انواع مختلف این دستگاه برای محصولات شیشه ای، فلزی و پلاستیکی استفاده می شود. برخی از انواع درب بند دستی برای درب گذاری بطری های نوشابه و آب معدنی، استفاده می شود.

   

  درب بند بطری

  بستن درب بطری بدون استفاده از درب بند بطری عملاً غیر ممکن است. بر همین اساس امروزه اکثر کارخانه هایی که محصولات خود را در درون بطری بسته بندی می کنند از این دستگاه ها استفاده می کنند. درب بند بطری در انواع مدل های دستی، نیمه اتوماتیک و اتوماتیک طراحی و ساخته می شود.

  نوع دستی این درب بند، ساختار بسیار ساده ای دارد در حالی که نمونه درب بند بطری نیمه اتوماتیک و اتوماتیک عملکرد بسیار بهتری دارند. هر کدام از مدل های این دستگاه مزایای ویژه ای دارند که مشتری باید با توجه به نیاز کسب و کار خود، نسبت به انتخاب دستگاه مناسب اقدام کند.

   

  درب بند اتوماتیک

  تکنولوژی ساخت درب بند اتوماتیک به نسبت درب بند دستی بسیار پیچیده تر است. این دستگاه طراحی و عملکرد بسیار خاص و ویژه ای دارد. به همین خاطر برای کارخانه ها و شرکت های بزرگ بسیار انتخاب مناسبی است. فعالیت این دستگاه به نیروی کار انسانی وابسته نیست و در واقع تمامی مراحل بستن درب ظروف و بطری را به صورت کاملاً خودکار و اتوماتیک انجام می دهد.

  سرعت بستن درب با استفاده از درب بند اتوماتیک بسیار بیشتر از درب بند دستی است. لازم به ذکر است که این دستگاه قیمت خرید بسیار بالاتری به نسبت نوع دستی دارد. بنابراین شرکت ها و کارخانه ها باید با توجه به بودجه ای که در اختیار دارند، نسبت به خرید این دستگاه ها اقدام کنند.

   

  ساخت درب بند 

  ساخت درب بند برای کارگاه های کوچک اهمیت بسیار زیادی دارد؛ زیرا به کمک این دستگاه می توان تعداد محصول بیشتری را در طول روز، درب گذاری کرد. معمولاً این دستگاه کیفیت بسیار مطلوبی دارد و اپراتور می تواند تا مدت ها برای درب گذاری محصولات از این دستگاه استفاده کند.

   

  اجزای درب بند 

  اجزای درب بند چندان پیچیده و متنوع نیستند. این دستگاه دارای کلاهک ویژه ای است که می توان آن را متناسب با سایز و ابعاد درب محصول تنظیم کرد. لازم به ذکر است که امروزه مدل های مختلفی از درب بند دستی در بازار عرضه می شود که اجزای نمونه های مختلف این دستگاه با یکدیگر تفاوت دارند.

  این دستگاه دارای قسمتی به عنوان دسته است که اپراتور به کمک این قسمت می تواند دستگاه را در دست بگیرد. جنس بدنه دستگاه متناسب با مدل دستگاه ممکن است متفاوت باشد.

   

  قیمت درب بند دستی

  قیمت خرید دستگاه از جمله پارامتر های مهمی است که کارفرما هنگام خرید دستگاه درب بند به آن توجه می کند. قیمت دستگاه درب بند دستی بسیار ارزان و مقرون بصرفه است، به همین خاطر، کارفرما برای خرید این دستگاه با مشکل مالی مواجه نخواهد شد.

  عوامل مختلفی در تعیین قیمت درب بند دستی تاثیرگذار هستند. جنس بدنه این دستگاه، قیمت ارز، کیفیت دستگاه، آپشن های موجود در آن و …. از جمله موارد ساده ای هستند که در تعیین قیمت خرید درب بند نقش چشمگیری دارند.

  ۱
  ۲
  ۳
  ۴
  ۵
  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  ارسال پاسخ

  همین حالا با ما در ارتباط باشید