پرکن مایعات غلیظ

دستگاه پرکن مایعات غلیظ

پرکن مایعات غلیظ

پرکن مایعات غلیظ از جمله دستگاه پیشرفته صنعتی است که امروزه به صورت تخصصی برای پر کردن مایعات غلیظ مورد استفاده قرار می گیرد. مواد غلیظی همچون عسل، مربا، برخی از سس ها که ویسکوزیته بالایی دارند توسط این دستگاه در درون ظرف های مخصوص ریخته می شوند. نحوه عملکرد این دستگاه مشابه دستگاه پرکن مایعات است اما طراحی آن با توجه به ساختار و ویژگی های مایعات غلیظ انجام شده است، به همین  خاطر به کمک این دستگاه مایعات غلیظ سریعتر بسته بندی خواهند شد.

 

انواع پرکن مایعات غلیظ

امروزه انواع پرکن مایعات غلیظ برای صنایع مختلف غذایی، آرایشی، بهداشتی و … تولید می شود. مایعات غلیظ معمولاً با نیروی جاذبه به درون ظرف ها منتقل می شوند ولی مکانیزم ثقلی برای مایعات غلیظ کارایی چندان زیادی ندارد، برهمین اساس از مکانیزم های پمپی و یا سیلندر پیستون استفاده می کنند. مایعات غلیظ باید با حساسیت بیشتری در داخل ظرف ها ریخته شوند؛ زیرا در صورت وجود هر گونه اشتباه ممکن است، حجم نادرستی از مایعات در داخل ظروف ریخته شود و بسته بندی به درستی انجام نگیرد.

انواع مدل های دستی، نیمه اتوماتیک و اتوماتیک پرکن مایعات غلیظ در بازار وجود دارد. مدل اتوماتیک این دستگاه، کارایی بسیار بیشتری نسبت به مدل نیمه اتوماتیک آن دارد؛ زیرا در مدل اتوماتیک تمامی مراحل پر کردن مایعات غلیظ به صورت خودکار انجام می گیرد.

پرکن مایعات غلیظ اتوماتیک

پرکن مایعات غلیظ اتوماتیک بدون دخالت اپراتور در کمترین زمان ممکن، مایعات غلیظ مختلفی همچون سس، رب، رنگ، کرم و … را به داخل ظروف انتقال می دهد. دستگاه اتوماتیک، کارایی بسیار بیشتری نسبت به سایر مدل های این دستگاه دارد، به همین خاطر اکثر کارخانه ها و شرکت های بزرگ این دستگاه را تهیه می کنند. پرکن اتوماتیک به صورت کاملاً حرفه ای با مکانیزم بسیار ویژه ای طراحی شده است. به همین خاطر فرایند پر کردن مایعات غلیظ را با دقت بسیار بالایی انجام می دهد. این دستگاه معمولاً به سیستم درب بند مجهز است، به همین خاطر تمامی مراحل بسته بندی محصولات را با کیفیت بالا انجام خواهد داد.

 

پرکن مایعات غلیظ نیمه اتوماتیک

پرکن مایعات غلیظ نیمه اتوماتیک بسیار پرفروش و محبوب است. این دستگاه کارایی نسبتاً خوبی دارد. علاوه بر این قیمت خرید مناسبی نیز دارد، به همین خاطر افراد مختلف می توانند این دستگاه را با هزینه مناسبی تهیه کنند. پرکن نیمه اتوماتیک نیز در انواع و ابعاد مختلفی طراحی و ساخته می شود. به همین خاطر مشتری می تواند با توجه به نیاز و خواسته خود، مناسب ترین دستگاه را برای کسب و کار خود، سفارش دهد. عملکرد این دستگاه برخلاف دستگاه اتوماتیک به اپراتور وابستگی دارد.

 

پرکن کرم

امروزه از پرکن کرم برای آماده کردن بسته بندی انواع کرم های بهداشتی، پماد های دارویی و … استفاده می شود. پرکن کرم به صورت کاملاً تخصصی و حرفه ای طراحی شده است، به همین خاطر اکثر تولید کنندگان کرم و پماد از امکانات این دستگاه استفاده می کنند.

این دستگاه از نظر اقتصادی نیز بسیار مقرون به صرفه و مناسب است. امروزه میزان فروش این دستگاه در صنعت افزایش پیدا کرده است. زیرا به کمک این دستگاه می توان به صورت کاملاً بهداشتی و حرفه ای انواع کرم ها را بسته بندی کرد.

 

پرکن سس

پرکن سس، وسیله ای بسیار تخصصی و کاربردی برای پر کردن انواع سس است. این دستگاه، انواع سس با غلظت های مختلف را در داخل شیشه و یا بطری های پت منتقل می کند. امروزه شکلات های صبحانه و مرباها را نیز به کمک این دستگاه در ظروف مخصوص بسته بندی می کنند

این پرکن مایعات غلیظ، حجم مشخصی از سس را با دقت بسیار بالایی با پیستون به ظروف انتقال می دهد. تعداد نازل های این دستگاه مطابق با نظر و پیشنهاد مشتری انتخاب می شود. تعداد نازل های بیشتر باعث افزایش سرعت پر کردن سس می شود.

 

پرکن رب

امروزه در صنایع تولیدی رب، دستگاه پرکن مایعات غلیظ از جایگاه ویژه ای برخوردار است. رب، ماده غذایی بسیار مهمی است که همه افراد برای آشپزی از آن استفاده می کنند. بنابراین صنایع تولیدی رب در طول روز، تعداد زیادی از قوطی های رب را تولید می کنند، به همین خاطر برای تسریع سرعت بسته بندی محصولات به تجهیزاتی مانند پرکن رب، نیاز ضروری دارند. پرکن رب در انواع مختلفی طراحی می شوند که امروزه تکنولوژی های بسیار ویژه ای در روند ساخت این دستگاه به کار گرفته می شود. برهمین اساس با تهیه پرکن رب تمام اتوماتیک می توان رب ها را در قوطی و ظرف های مخصوصی بسته بندی کرد.

 

پرکن رنگ

رنگ های مختلف باید در قوطی های مخصوص ریخته شوند. امروزه در صنایع تولیدی رنگ از دستگاه های پرکن مایعات غلیظ استفاده می کنند. پرکن رنگ مراحل مختلف پر کردن قوطی و حتی درب گذاری را به صورت کاملا تخصصی انجام می دهد.

پرکن رب یکی دیگر از دستگاه های کاربردی و مهم پرکن مایعات غلیظ است. انواع مدل های اتوماتیک و نیمه اتوماتیک این دستگاه در صنعت کاربرد دارند. اپراتور در مدل نیمه اتوماتیک این دستگاه، مسئول قرار دادن قوطی های مخصوص رنگ بر روی نوار نقاله است. در ادامه فرایند ریختن رنگ و درب گذاری آن به صورت اتوماتیک انجام خواهد شد.

 

نحوه عملکرد دستگاه

نحوه عملکرد پرکن مایعات غلیظ بسیار پیشرفته و حرفه ای است. امروزه کارکنان صنایع مختلف با وجود این دستگاه می توانند در محیطی ایمن و بهداشتی فعالیت کنند. کارکنان نیازی به دخالت هنگام فعالیت پرکن اتوماتیک ندارند اما در مورد دستگاه نیمه اتوماتیک باید فرایند قوطی گذاری را به صورت دستی انجام دهند که هیچ خطر و دشواری خاصی ندارد.

حجم مایعات به صورت دستی باید تنظیم شود تا دستگاه متناسب با خواسته افراد، حجم مشخصی از مایعات را از منبع برداشت کند.

 

قیمت پرکن مایعات غلیظ

قیمت پرکن مایعات غلیظ با توجه به مشخصات دستگاه تعیین می شود. بر همین اساس نوع مدل دستگاه و امکانات آن تاثیر چشمگیری در قیمت خرید این دستگاه می گذارد. در واقع مشتری باید با توجه به میزان بودجه ای که در اختیار دارد و امکاناتی که از این دستگاه انتظار دارد، نسبت به انتخاب این دستگاه، اقدام کند.

 

ارسال پاسخ

همین حالا با ما در ارتباط باشید