دستگاه نوار نقاله

دستگاه نوار نقاله

دستگاه نوار نقاله جزو ماشین آلاتی برای سهولت در جابجایی و حمل مواد می باشند که با توجه به نیاز های ما طراحی و ساخته می شوند که مواد جابجا شده ممکن هست به صورت فله یا جزئی باشند.

به طورمثال مواد کشاورزی،پودرها ، جعبه ها و کیسه ها و مواد مشابه

گاهی این ماشین الات وظیفه جابجای در یک سطح صاف و گاهی وظیفه تغییر ارتفاع را دارند ، گاهی وظیفه شستشو یا خشک کردن مواد را برعهده دارند.پس برای اینکه یک نوار نقاله را سفارش دهیم باید دید کاملی از کاری که یک نوار نقاله قرار است برای ما انجام بدهد داشته باشیم که شامل:

 • نوع محصول جابجا شده
 • ابعاد محصول
 • نرخ جابجایی در ساعت
 • فرایندی که در طول مسیر باید صورت بپذیرد
 • محیطی که نوار نقاله در ان قرار دارد

در صورت نیاز قزل صنعت آریا اماده ازائه مشاوره در زمینه انتخاب بهترین سیستم برای ساخت نوار نقاله شما می باشد

به طور مثال اگر فقط جابجای مدنظر باشد نوار نقاله های لاستیکی و اگر شتشو در طول مسیر انجام شود باید از نوار نقاله های توری فرم که یا استیل و یا گالوانیزه باشد باید استفاده شود. در دستگاه های پرکن ظروف از نوار نقاله های مدولار فلزی و لاستیکی از نوار نقاله های لبه دار در حمل مواد سبک برای تغیییر ارتفاع

در مقاله های جدا به طور کامل به بررسی انواع نوار نقاله ها و سیستم کارکرد و همچنین موارد استفاده انها می پردازیم

قیمت نوار نقاله

از عوامل موثر بر محاسبه قیمت نوار نقاله بالابر و یا هر نوع نوار نقاله عرض و طول نوارنقاله می باشد. که طول نوارنقاله مربوط به فاصله ابتدا و انتهای نوار نقاله می باشد و عرض نوار نقاله مربوط به مقدار بار قابل حمل می باشد.این دو مورد فوق تاثیر بالایی در محاسبه قیمت نوار نقاله ها دارد . حالا به بررسی موارد دیگری در مورد قیمت نوار نقاله می پردازیم:

عوامل موثر بر قیمت :

 • نوار نقاله ثابت باشد یا متحرک : قیمت در نوار نقاله ثابت یا متحرک و یا در مواردی که نیاز به تغییر شیب می باشد متفاوت خواهد بود.
 • مقدار بار برروی نوار نقاله : مقدار بار حمل شونده بر روی عرض و درنتیجه بر روی وزن تاثیرگذار بوده و این عوامل بر روی سرعت و قدرت موتور الکتریکی تاثیر خواهد گذاشت که نتیجه ی آن تغییر قیمت نوار نقاله در هرکدام از این حالات و شرایط خواهد شد.
 • شرایط محیطی : شرایط محیطی بر روی جنس بدنه و پیچ و مهره ها تاثیر می گذارد و حتی می تواند برروی نوع موتور هم تاثیر گذار باشد.
 • ساعت کاری نوار نقاله : مقدار ساعت کاری بر روی جنس مواد استفاده شده تاثیر گذار می باشد.
 • شیب نوار نقاله : شیب نوار نقاله باعث افزایش قدرت موتور و همچنین افزایش قیمت موتور می شود.
 • جنس مواد حمل شونده : جنس مواد بر انتخاب نوع و جنس نوار نقاله تاثیر گذار می باشد.

شما همین الان برای دریافت مشاوره و انتخاب مناسب ترین نوار نقاله با توجه به بودجه و استراتژی کسب و کارتان می توانید با شماره های موجود در سایت تماس گرفته و بهترین انتخاب را داشته باشید.

نوار نقاله با تسمه pvc

نوار نقاله با تسمه pvc

نوار نقاله با تسمه pvc یکی از ساده ترین سیستم ها انتقال مواد می باشد که با دو غلطک و چند قرقره کار میکنند که یک کمربند حلقه ای بی نهایت را به حرکت در می آورند. و محصولی را از نقطه A  به نقطه B انتقال می دهد.

نوار نقاله با تسمه بالابر

نوار نقاله بالابرpvc

نوار نقاله بالابر که شباهت زیادی به نوار نقاله PVC  دارد این امکان را فراهم میکند تا بتوان مواد و کالا را به ارتفاع بالاتری از سطح زمین انتقال داد. این نوع دستگاه ها را در دو حالت ثابت و متحرک میتوان ساخت.

نوار نقاله با تسمه توری

نوار نقاله با تسمه توری

تسمه توری جهت حمل انواع مواد و مصالح به کار میرود این تسمه بر اساس نیاز مشتری و براساس دما و شرایط کاری می توان از جنس گالوانیزه فولاد و استیل استفاده و برروی دستگاه نصب کرد .

نوار نقاله با تسمه فلزی

نوار نقاله با تسمه فلزی

نوار نقاله غلطکی یا رولیکی

نوار نقاله رولیکی

در تسمه نقاله غلطکی محصول با استفاده از نیروی جاذبه روی غلتک ها حرکت میکند. این دستگاه ها یکی از ساده ترین و مقرون به صرفه ترین نوع سیستم های انتقال مواد هستند .

همین حالا با ما در ارتباط باشید