دستگاه نوار نقاله

نوار نقاله ها ماشین آلاتی جهت سهولت در جابجایی و حمل مواد می باشند که با توجه به نیاز های ما طراحی و ساخته می شوند که مواد جابجا شده ممکن هست به صورت فله یا جزئی باشند.

به طورمثال مواد کشاورزی،پودرها ، جعبه ها و کیسه ها و مواد مشابه

گاهی این ماشین الات وظیفه جابجای در یک سطح صاف و گاهی وظیفه تغییر ارتفاع را دارند ، گاهی وظیفه شستشو یا خشک کردن مواد را برعهده دارند.پس برای اینکه یک نوار نقاله را سفارش دهیم باید دید کاملی از کاری که یک نوار نقاله قرار است برای ما انجام بدهد داشته باشیم که شامل:

  • نوع محصول جابجا شده
  • ابعاد محصول
  • نرخ جابجایی در ساعت
  • فرایندی که در طول مسیر باید صورت بپذیرد
  • محیطی که نوار نقاله در ان قرار دارد

در صورت نیاز قزل صنعت آریا اماده ازائه مشاوره در زمینه انتخاب بهترین سیستم برای ساخت نوار نقاله شما می باشد

به طور مثال اگر فقط جابجای مدنظر باشد نوار نقاله های لاستیکی و اگر شتشو در طول مسیر انجام شود باید از نوار نقاله های توری فرم که یا استیل و یا گالوانیزه باشد باید استفاده شود. در دستگاه های پرکن ظروف از نوار نقاله های مدولار فلزی و لاستیکی از نوار نقاله های لبه دار در حمل مواد سبک برای تغیییر ارتفاع

در مقاله های جدا به طور کامل به بررسی انواع نوار نقاله ها و سیستم کارکرد و همچنین موارد استفاده انها می پردازیم

نوار نقاله با تسمه pvc

نوار نقاله با تسمه pvc یکی از ساده ترین سیستم ها انتقال مواد می باشد که با دو غلطک و چند قرقره کار میکنند که یک کمربند حلقه ای بی نهایت را به حرکت در می آورند. و محصولی را از نقطه A  به نقطه B انتقال می دهد.

نوار نقاله بالابرpvc

نوار نقاله بالابر که شباهت زیادی به نوار نقاله PVC  دارد این امکان را فراهم میکند تا بتوان مواد و کالا را به ارتفاع بالاتری از سطح زمین انتقال داد. این نوع دستگاه ها را در دو حالت ثابت و متحرک میتوان ساخت.

نوار نقاله با تسمه توری

تسمه توری جهت حمل انواع مواد و مصالح به کار میرود این تسمه بر اساس نیاز مشتری و براساس دما و شرایط کاری می توان از جنس گالوانیزه فولاد و استیل استفاده و برروی دستگاه نصب کرد .

نوار نقاله رولیکی

در تسمه نقاله غلطکی محصول با استفاده از نیروی جاذبه روی غلتک ها حرکت میکند. این دستگاه ها یکی از ساده ترین و مقرون به صرفه ترین نوع سیستم های انتقال مواد هستند .

همین حالا با ما در ارتباط باشید