دستگاه درب بند

 • دستگاه درب بند

  دستگاه درب بند، یکی از جدیدترین و مجهزترین دستگاهی است که برای بستن درب قوطی های مختلف فلزی و یا شیشه ای از آن استفاده می شود. امروزه میزان تولید محصولات مختلف غذایی و بهداشتی بسیار افزایش پیدا کرده است بنابراین صنایع مختلف برای بسته بندی سریع و بهداشتی محصولات خود همواره به فکر تهیه تجهیزات کاربردی همچون دستگاه های درب بند است.

  اهمیت دستگاه درب بند بسیار بیشتر از سایر تجهیزات و ماشین آلات صنعتی است زیرا بستن درب تعداد محصولات زیاد به صورت دستی کار بسیار سخت و زمان بری خواهد بود. علاوه بر این بستن درب توسط نیروی انسانی، کار بهداشتی و استانداردی نیست و کیفیت محصولات شما را زیر سوال خواهد برد. لازم به ذکر است که اگر عمل درب گذاری محصولات با استفاده دستگاه درب بند انجام نگیرد، آنگاه محصول بسته بندی شده برای مصرف مناسب نخواهد بود.

  دستگاه درب بند قوطی و یا محصولاتی دیگر، وسیله ای است که به کمک آن می توان محصولات تولید شده را با سرعت بالا و بدون وقفه، بسته بندی کرد. امروزه قطعات بسیار مجهز و پیشرفته ای در ساخت این دستگاه مورد استفاده قرار می گیرند. لوازمی مثل هد، قرقره، الکتروموتور، بدنه دستگاه، درب انداز، بیرون انداز و …. در طراحی این دستگاه مورد استفاده قرار می گیرند.

   

  دستگاه درب بند

  دستگاه درب بند امروزه در صنایع مختلفی استفاده می شود. این دستگاه برای پیشبرد پروسه بسته بندی ضروری است. دستگاه درب بند همانند دستگاه پرکن برای بسته بندی محصولات مختلف به کار گرفته می شود، در واقع تمامی صنایعی که به کمک دستگاه پرکن، محصولات خود را آماده می کنند به دستگاه درب بند نیز احتیاج دارند.

  صنایع مختلف دارویی، کشاورزی، غذایی، شیمیایی و … برای بستن درب قوطی های مختلف شیشه ای و یا فلزی از این دستگاه استفاده می کنند. مسلماً اشکال قوطی های مختلف رب گوجه، خاویار، انواع خورشت ها، کمپوت ها و .. با یکدیگر متفاوت است. بر همین اساس امروزه دستگاه درب بند در اشکال مختلفی طراحی و تولید می شود. مشتری باید دستگاه مورد نیاز خود را با توجه به شکل بسته بندی محصولات انتخاب و خریداری کند. امروزه بستن درب قوطی های مختلف به صورت دستی، عملاً غیر ممکن است برهمین اساس تمامی صنایع تولید کننده محصولات درب دار از این وسیله استقبال می کنند.

   

  انواع دستگاه

  امروزه به دلیل افزایش صنعت های مختلف، اهمیت استفاده از دستگاه درب بند نیز افزایش پیدا کرده است. بر همین اساس طراحان انواع دستگاه درب بند را برای رفع نیاز شرکت ها و کارخانه های مختلف، تولید کرده اند. محصولات مختلف با استفاده از لوازم مختلفی بسته بندی می شوند، انواع لوازم بهداشتی، دارویی و یا غذایی ممکن است در قوطی، بطری و ظروف دیگر بسته بندی شوند که روش بسته بندی هر کدام متفاوت است و به دستگاه های ویژه ای احتیاج دارد.

   

  درب بند بطری

  انواع نوشیدنی ها مثل آب معدنی، برخی از نوشابه ها، شیر و … در بطری بسته بندی می شوند. امروزه این امکان برای شرکت ها وجود دارد که بستن بطری های خود را نیز با استفاده از از دستگاه درب بند مخصوص انجام دهند. درب بند بطری برای رعایت نکات بهداشتی استفاده می شود زیرا اگر اپراتور کار بستن درب بطری را انجام بدهد آنگاه ممکن است آلودگی ثانویه وارد بطری شود.

  درب بند بطری به صورت اشکال مختلفی طراحی می شوند. این دستگاه به صورت اتوماتیک و بدون نیاز به اپراتور نیز قابل تهیه است، در واقع انتخاب نوع درب بند بطری به هدف شما از خرید این دستگاه بستگی دارد.

   

  درب بند ادکلن

  گاه بسته بندی لوازم بهداشتی به گونه است که به درب نیاز دارد. امروزه با استفاده از درب بند ادکلن می توان درب انواع اسپری و ادکلن را پلمپ کرد. بسته بندی لوازم آرایشی و بهداشتی نیز، حساسیت بسیار بالایی دارد. بنابراین حتماً برای پلمپ کردن درب این محصولات باید از دستگاه درب بند استفاده کرد.

  معمولا کلاهک دستگاه درب بند ادکلن با توجه به سایز و ابعاد درب ادکلن قابل تعویض است. این دستگاه به صورت دستی قابل تهیه است، سرعت کار با درب بند ادکلن دستی بالا است و فرایند بسته بندی ادکلن ها به کمک این دستگاه با سرعت خوبی پیش خواهد رفت. روش کار با این دستگاه بسیار ساده است و بدون هیچ گونه ایراد و نقصی می توان درب ادکلن را پلمپ کرد. امروزه از این دستگاه در صنایع داروسازی نیز استفاده می شود تا به کمک آن درب محصولات دارویی را نیز بتوان محکم کرد. لازم به ذکر است که نمونه های اتوماتیک و یا نیمه اتوماتیک این دستگاه نیز در بازار موجود است و صنایع مختلف با توجه به نوع نیاز خود می توانند این دستگاه ها را خریداری کنند.

   

  درب بند پنوماتیک

  اساس کار درب بند پنوماتیک به صورت دستی است. انواع بطری ها در سایز و اندازه های مختلف را می توان به کمک این وسیله بسته بندی کرد. این دستگاه ها به کمک نیروی باد کار می کنند. یکی از مزایای استفاده از این دستگاه، عدم تولید سر و صدای اضافی است. به گونه ای که هنگام استفاده از این وسیله هیچ گونه آلودگی صوتی در محیط کار ایجاد نخواهد شد. لازم به ذکر است که با استفاده از این دستگاه می توانید روزانه حدود 25 تا حتی 30 عدد بطری را درب گذاری کنید.

   

  درب بند کنسرو

  غذاهای کنسرو شده از جمله پرفروش ترین محصولاتی است که در فروشگاه های مختلف دیده می شوند. بسته بندی کنسرو ها اصول بسیار خاصی دارد که باید به صورت کاملاً دقیق رعایت شوند. در غیر این صورت کنسرو های بسته بندی شده از کیفیت و ارزش خرید مناسبی برخوردار نخواهند بود. کنسرو یکی از محصولات مهمی است که برای بسته بندی آن حتماً باید از دستگاه درب بند استفاده شود.

  درب بند کنسرو ، وسیله ای است که به کمک آن می توان درب کنسرو را پرس و پلمپ کرد. مدل های مختلف اتوماتیک و نیمه اتوماتیک درب بند کنسرو در صنایع مختلف استفاده می شود. کارفرما و مسئول شرکت باید با در نظر گرفتن بودجه جهت خرید درب بند کنسرو مناسب اقدام کند.

   

  درب بند دستی

  درب بند دستی، ساده ترین دستگاه موجود در بازار است که برای استفاده از این دستگاه، حضور اپراتور الزامی است. این دستگاه ابعاد کوچکی دارد و فضای چندان زیادی را اشغال نمی کند. معمولاً صنایع بزرگی که تعداد محصولات بسیار بالایی دارند از این دستگاه استفاده نمی کنند زیرا این دستگاه قابلیت بسته بندی سریع تعداد بالایی از محصولات را ندارد.

  دستگاه درب بند دستی برای آماده سازی انواع قوطی های فلزی، شیشه ای و یا پلاستیکی قابل استفاده است. این دستگاه بیشتر برای شرکت ها و کارگاه های کوچک و خانگی تهیه می شود. خرید این دستگاه باعث صرفه جویی در هزینه خواهد شد. علاوه بر این دیگر برای نصب دستگاه درب بند نیازی به اشغال فضای چندان زیاد نخواهد بود.

  کارگاه های کوچک همواره دغدغه تامین تجهیزات و دستگاه صنعتی را دارند. این کارگاه ها می توانند با پرداخت هزینه مناسب و کم، دستگاه درب بند دستی مناسب را خریداری کنند. دستگاه درب بند دستی برای بسته بندی تمامی محصولات کارگاه های کوچک کفایت می کند و دیگر نیازی به پرداخت هزینه زیاد برای تهیه تجهیزات بسیار پیشرفته نیست. شخصی که به عنوان اپراتور، مسئولیت کار با این دستگاه را برعهده می گیرد، باید اطلاعات کافی در مورد عملکرد این دستگاه را داشته باشد. این شخص باید دوره آموزشی لازم کار با این دستگاه را فرا بگیرد. در غیر این صورت نمی تواند با سرعت، درب این قوطی ها را به کمک این دستگاه ببندد. این دستگاه برای بستن درب انواع بطری آب معدنی، انواع شربت ها، بطری های شیشه ای و … قابل استفاده است.

  لازم به ذکر است که هد مخصوصی بر روی این دستگاه تعبیه شده است و برای کارکرد بهینه این دستگاه تامین نیروی باد الزامی است. اگر اپراتور به کار خود مسلط باشد، آنگاه می تواند تمامی محصولات را بدون ایجاد کوچکترین آسیب و مشکلی بسته بندی کند. معمولاً با استفاده از این دستگاه مشکلاتی نظیر ساییده شدن درپوش رخ نمی دهد.

   

  درب بند نیمه اتوماتیک

  دستگاه درب بند نیمه اتوماتیک قابلیت های بسیار بیشتری نسبت به دستگاه درب بند دستی دارد ولی با این وجود حضور اپراتور برای تنظیم دستگاه الزامی است. این دستگاه عملکرد نسبتاً خوبی دارد و بسیاری از شرکت ها طرفدار تهیه و خریداری این دستگاه هستند. معمولاً این دستگاه توسط پدال مخصوص هدایت می شود بر همین اساس حضور اپراتور برای کنترل دستگاه حیاتی است.

  لازم به ذکر است که کار با دستگاه درب بند نیمه اتوماتیک چندان دشوار نیست. در واقع اپراتور دستگاه درب بند نیمه اتوماتیک برخلاف اپراتور دستگاه درب بند دستی نیازی به مهارت آنچنانی ندارد و به راحتی می تواند به کمک این دستگاه قوطی های مختلف کنسرو و یا محصولات دیگر را بسته بندی کند.

  اکثر دستگاه های نیمه اتوماتیک به صورت رومیزی طراحی می شوند و فضای زیادی را اشغال نمی کنند. این دستگاه به آسانی قابل نصب و استفاده است. اکثر قوطی های رب گوجه فرنگی و یا کمپوت را به کمک درب بند نیمه اتوماتیک، بسته بندی می کنند. این دستگاه با استفاده از قطعات درجه یک و باکیفیت ساخته می شود. بر همین اساس بعد از مدت ها استفاده از این وسیله، کوچکترین مشکلی در عملکرد آن دیده نخواهد شد.

  طول عمر دستگاه درب بند نیمه اتوماتیک و اتوماتیک بسیار بالا است. بر همین اساس هزینه نگهداری و تعمیر این دستگاه چندان زیاد نخواهد بود. قدرت این دستگاه ها نیز بسیار بالا است بر همین اساس در طول زمان فعالیت صنایع غذایی به صورت بی وقفه می توان این دستگاه را روشن نگه داشت و قوطی های مختلف را درب گذاری کرد. سرعت عملکرد این دستگاه هم اندازه دستگاه درب بند تمام اتوماتیک نیست ولی با این حال بسیاری از شرکت ها از انتخاب آن استقبال می کنند.

   

  درب بند اتوماتیک

  صنایع بزرگ و حساس مثل صنایع مواد غذایی و لبنیاتی باید فرایند درب گذاری محصولات خود را تنها با استفاده از دستگاه انجام دهند زیرا در این محیط ها رعایت بهداشت اهمیت بسیار زیادی دارد و نمی توان از اپراتور استفاده کرد. درب بند اتوماتیک با طراحی ویژه ای که دارد، تمامی قوطی ها و بطری ها را به صورت اتوماتیک بسته بندی می کند. این دستگاه سرعت کار بسیار بالایی دارد به همین خاطر تمامی شرکت ها و کارخانه های بزرگ باید از این دستگاه و قابلیت های آن استفاده کنند.

  صنایع بزرگ ابتدا به کمک دستگاه پرکن، مواد را در درون قوطی می ریزند و سپس سریعاً با استفاده از درب بند اتوماتیک، فرایند درب گذاری محصولات با دقت و حساسیت بالا انجام می شود. یکی از مزایای استفاده از درب بند اتوماتیک، عدم نیاز به نیروی انسانی است. بنابراین تمامی محصولات بر طبق استانداردهای لازم بسته بندی می شوند و هیچ گونه آلودگی و عامل بیماری زایی به درون این قوطی ها نفوذ پیدا نخواهد کرد. ارتفاع این دستگاه به راحتی قابل تنظیم است. بر همین اساس می توانید درب انواع محصولات کوچک و بزرگ را به کمک این دستگاه ببندید. این دستگاه ها با طراحی منحصر به فردی که دارند حتی می توانند 200 عدد محصول را در دقیقه بسته بندی کنند و سرعت روند بسته بندی محصولات را افزایش دهند.

  در صنایع غذایی اگر دستگاه درب بند اتوماتیک استفاده نشود، آنگاه ممکن است درب قوطی های مختلف به درستی بسته نشود و مواد موجود در قوطی ها فاسد شوند. در چنین وضعیتی ممکن است مصرف کنندگان بیمار شوند. برهمین اساس بهتر است برای بسته بندی محصولات غذایی و مهم از دستگاه درب بند اتوماتیک استفاده شود.

   

  درب بند چیست؟

  دستگاه درب بند یکی از پرکاربرد ترین تجهیزات صنعتی است که فرایند بستن درب قوطی و بطری های مختلف را آسان می کند. مسلماً بستن درب محصولات غذایی و بهداشتی باید به صورت کاملاً حرفه ای انجام شود.د در غیر این صورت ممکن است محتویات درون این ظروف در برابر اکسیژن و یا میکروارگانیسم ها آلوده شود و کیفیت خود را از دست دهد. شما می توانید به کمک مدل های مختلف این دستگاه، درب محصولات مختلف در سایز های متنوع را با کیفیت بسیار بالایی ببندید. طراحی انواع مختلف این دستگاه با یکدیگر متفاوت است و حتی رنج قیمت این دستگاه نیز با یکدیگر فرق می کند. برهمین اساس حتماً قبل از خرید این دستگاه، مشخصات مختلف آن را در نظر بگیرید و با آگاهی کامل این دستگاه را خریداری کنید.

   

  طراحی درب بند

  طراحی درب بند به ظرفیت محصولات تولیدی کارخانه ها بستگی دارد به گونه ای که برخی از این دستگاه ها دارای یک هد و برخی دیگر دو هد دارند. حتی تعیین تعداد قرقره های این دستگاه نیز به مشخصات دستگاه و ظرفیت آن وابسته است.  یک سری تجهیزات خاصی مثل الکتروموتور در این دستگاه استفاده می شود که جنس بدنه و قدرت آن متفاوت است.

   

  ساخت دربند

  هر دستگاه درب بند متناسب با کارکرد و نوع آن متفاوت خواهد بود اما در هر صورت بدنه دستگاه ، اتاق خلا، بیرون انداز درب و درب انداز از جمله قطعات تشکیل دهنده آن می باشد. بدنه که کل قطعات را در خود جای داده و اتاق خلا اتاقی است که فشار منفی درون آن وارد شده و اکسیژن از آن خالی می شود. بیرون انداز وسیله ای است که برای بیرون انداختن و قرار دادن درب در جای مخصوص طراحی شده است. تمامی درب ها را تا شروع درب بندی در خود نگه می دارد.

   

  راهنمای خرید درب بند

  هنگام خرید دستگاه درب بند، ابتدا باید نوع محصولات خود را مشخص کنید تا بتوانید دستگاه مناسبی برای بستن درب محصولات مورد نظر را انتخاب نمایید. هنگام خرید این دستگاه به این موضوع توجه کنید که مدل دستگاه مورد نظر شما به اپراتور نیاز دارد یا نه. علاوه بر این حتماً بودجه مشخصی را برای خرید این وسیله کنار بگذارید.

  دستگاه خریداری شده باید متناسب با جدیدترین تجهیزات ساخته شده باشد. در غیر این صورت امکان بروز رسانی و یا حتی تعمیر آن وجود نخواهد داشت. حتماً قبل از اقدام خرید، در مورد وظایف این دستگاه، اطلاعات کافی بدست آورید و این موضوع را بررسی کنید که دستگاه مورد نظر آیا برای بستن درب محصولات شما مناسب باشد.

  کیفیت دستگاه درب بند و طول عمر آن را در نظر داشته باشید، اگر به اشتباه دستگاه بی کیفیتی را خریداری کنید آنگاه باید مدام در فرایند بسته بندی محصولات وقفه ایجاد کنید و هزینه زیادی را نیز باید بابت تعمیر این وسیله پرداخت کنید. هر کدام از مدل های این دستگاه کارکرد ویژه ای دارند و سرعت کار این دستگاه ها با یکدیگر متفاوت است، بنابراین سعی کنید از بالا بودن سرعت این وسیله، اطمینان کسب کنید.

   

  قیمت دستگاه درب بند

  بسیاری از افراد به دلیل وابستگی شدید دستگاه درب بند دستی به اپراتور از خرید آن اجتناب می کنند و برای کارگاه های بزرگ خود از سایر مدل های دستگاه درب بند استفاده می کنند. با این حال هزینه خرید این دستگاه بسیار پایین است. درب بند نیمه اتوماتیک کمی هزینه خرید بالاتری نسبت به دستگاه دستی دارد ولی قابلیت های آن بسیار مطلوب تر است و نیروی کار انسانی بدون نیاز به تخصص خاصی می تواند با آن کار کند.

  دستگاه درب بند تمام اتوماتیک، نسبت به مدل های دیگر درب بند موجود در داخل کشور، هزینه خرید بسیار بالایی دارد ولی با این حال اغلب شرکت ها و کارخانه ها، این دستگاه را سفارش می دهند زیرا کیفیت و سرعت کار بسته بندی برای آن ها اهمیت دارد. آن ها در تلاش هستند تا با استفاده از این دستگاه، سالم ترین محصولات را در اختیار مشتریان قرار دهند. قیمت انواع دربند ادکلن، درب بند کنسرو و … با توجه به کیفیت قطعات این دستگاه ها و همچنین نوع کاربردشان تعیین می شود.

   

  عوامل موثر بر قیمت

  هرکدام از دستگاه های دربند با توجه به تجهیزات و قابلیت هایی که دارند از قیمت خرید متنوع برخوردار هستند. دستگاه درب بند دستی از ساده ترین تجهیزات صنعتی است که قیمت خرید آن از سایر مدل های این دستگاه پایین تر است. قابلیت های این دستگاه بسیار محدود است و باید نیروی انسانی توانا و کار بلدی را برای رسیدگی به فعالیت این دستگاه، استخدام کنید.

  دستگاه تک هد دستی، قیمت بسیار پایینی دارد. بنابراین اگر قیمت دستگاه برایتان مهم است و بودجه محدودی در اختیار دارید، می توانید این دستگاه را برای سهولت بستن درب قوطی ها و کنسرو های تولیدی خود انتخاب کنید. شیوه کار این وسیله به دلیل حضور نیروی انسانی، چندان بهداشتی نیست ولی با این حال بسیاری از کارگاه ها و شرکت های کوچک از مزایای آن استفاده می کنند.

  ۱
  ۲
  ۳
  ۴
  ۵
  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۵ رای
  • مسعود کاظمیان
   ۲۶ام تیر ۱۴۰۱ پاسخ

   سلام
   یک سری اطلاعات درباره دستگاه درب بند بطری میخواستم
   آیا میسازید؟ با چه ظرفیتی ؟

   • قزل صنعت آریا
    ۲۶ام تیر ۱۴۰۱ پاسخ

    با عرض سلام .. بله درب بند بطری هم توسط ما ساخته میشه و محصولش هم در سایت موجود هست …
    برای کسب اطلاع بیشتر به شما پیشنهاد میکنیم با شماره های موحود در سایت تماس گرفته و یا با واتساپ مجموعه ارتباط برقرار کنید تا بتونیم هرچه بهتر شما را راهنمایی کنیم. با سپاس

  ارسال پاسخ

  همین حالا با ما در ارتباط باشید