دستگاه پرکن مایعات

 • دستگاه پرکن مایعات

  دستگاه پرکن مایعات اهمیت بسیار زیادی در صنعت پیدا کرده است. این دستگاه امروزه در انواع مختلفی طراحی و تولید شده و برای پرکردن ظروف انواع مایعات قابل استفاده است. مسلماً استفاده از نیروی انسانی برای پر کردن ظروف مایعات چندان بهداشتی نیست و ممکن است یک سری عوامل بیماری زا به درون ظروف انتقال پیدا کند. بنابراین امروزه دیگر بهتر است انجام این عمل تنها از طریق دستگاه های اتوماتیک و پیشرفته انجام شود.

  دستگاه پرکن مایعات می تواند تمامی ظروف مایعات را به درستی و با کیفیت بسیار بالایی بسته بندی کند. این دستگاه سرعت بسته بندی ظروف مایعات را افزایش داده وکار بسته بندی این محصولات را بسیار آسان تر کرده است. انواع مختلفی از مدل های این دستگاه برای رفع نیاز شرکت ها و کارخانه های متنوع در بازار به فروش می رسند.

  انواع دستگاه پرکن مایعات

  پرکن ثقلی زمانی

  پرکن مایعات ثقلی زمانی

  پرکن  سرریز

  پرکن مایعات رقیق

  پرکن مایعات رقیق

  پرکن مایعات پمپی یا لودسلی

  پرکن مایعات پمپی یا لودسلی

  پرکن مایعات خطی

  پرکن خطی اتوماتیک

  پرکن مایعات سیلندر پیستونی

  انواع پرکن مایعات با عملکرد و ظرفیت های مختلف در بازار موجود است. امروزه گاه برای پرکن برخی از مایعات در صنعت و کارخانه به بیش از یک نوع پرکن مایعات احتیاج است. مشتری باید با توجه به نوع محصول، اندازه ظرف، تعداد محصولات تولیدی روزانه، بودجه کارخانه و … برای خرید دستگاه پرکن مایعات اقدام نماید.

  یک سری از انواع دستگاه پرکن مایعات، قابلیت ها و امکانات بسیار ویژه ای دارند. به همین خاطر هزینه خرید آن ها نیز گران تر از سایر مدل های پرکن مایعات است. بر همین اساس شرکت و کارگاه های کوچک و تازه تاسیس توانایی خرید این مدل از دستگاه ها را نخواهند داشت و باید با توجه به تعداد محصولات تولیدی شرکت، این دستگاه را خریداری کنند.

   

  پرکن سیلندر پیستونی

  پرکن سیلندر پیستونی مخصوص بسته بندی انواع مایعات با درجه غلظت متفاوت تولید و عرضه می شود. این دستگاه چند منظوره است و شما می توانید مایعات مختلف را به راحتی با آن در ظروف مناسب بسته بندی کنید. این دستگاه سرعت بسیار بالایی دارد و به دلیل مجهز بودن به سیلندر و پیستون، تمامی محصولات را با دقت و کیفیت بسیار بالا بسته بندی می کند.

  لازم به ذکر است که تعداد نازل های این دستگاه متغیر است و معمولاً به میزان تولیدات شرکت بستگی دارد. موادی همچون گریس و وازلین را می توان به کمک این دستگاه در ظرف مناسبی انتقال داد، این مواد به هنگام سرد شدن، بسته می شوند. پرکن سیلندر پیستونی به دلیل مجهز بودن به میکسر و گرم کن، این مشکل را برطرف کرده است.

   

  انواع پرکن سیلندر پیستونی

  کار با دستگاه پرکن سیلندر پیستونی بسیار ساده و راحت است؛ به همین خاطر اغلب کارخانه ها و شرکت ها از ویژگی های مطلوب این دستگاه استفاده می کنند. امروزه انواع مدل های این دستگاه پرکن مایعات در بازار موجود است، هرکدام از مدل های این دستگاه برای پرکردن ظروف مایعات رقیق و یا غلیظ استفاده می شود.

  دستگاه هایی نظیر دستگاه پرکن کرم، پرکن سس، پرکن رب، پرکن روغن ماشین، پرکن روغن خوراکی و پرکن رنگ نمونه های بسیار پرفروش و پرکاربرد این مدل دستگاه است که در صنعت طرفداران بسیار زیادی دارند.

   

  پرکن پمپی یا لودسلی

  پرکن پمپی یا لودسلی مخصوص پرکردن مایعات رقیق و غلیظ است، نازل های بسیار مجهز و با کیفیتی در طراحی این دستگاه به کار گرفته شده است؛ به همین خاطر این دستگاه فرایند پرکردن مایعات را با کیفیت بالا در کمترین زمان ممکن انجام می دهد.

  حجم مخزن اصلی این دستگاه حدود 200 لیتر است. مایعات مورد نظر از طریق پمپ مخصوص به داخل مخزن اصلی هدایت شده و سپس در درون ظرف های مورد نظر ریخته می شوند.

  این دستگاه پرکن نیز در انواع مدل های اتوماتیک و یا نیمه اتوماتیک طراحی و تولید می شوند که مدل تمام اتوماتیک آن بسیار کاربردی تر است. دستگاه پرکن نیمه اتوماتیک پمپی یا لودسلی به اپراتور وابسته است؛ زیرا بطری باید توسط اپراتور در زیر نازل ها قرار گیرد و سپس بعد از آنکه پر شد توسط اپراتور از قسمت مورد نظر برداشته شود.

   

  انواع پرکن بمبی یا لودسلی

  انواع مدل های این دستگاه دارای کیفیت بسیار عالی و ویژه هستند. یکی از مهمترین قابلیت هایی که این دستگاه ها دارند، سنسور های حساس وزن است. به کمک این سنسور ها تمامی حجم مایعات با توجه به وزن مشخصی که اپراتور در قسمت تنظیمات دستگاه وارد کرده است، درون ظرف های مخصوص ریخته می شوند.

  انواع مختلفی از این پرکن را می توانید برای پرکردن مایعات مختلف به کار بگیرید. برای مثال پرکن رب، پرکن سس، پرکن رنگ از جمله نمونه های پرفروش و محبوب این دستگاه در بازار محسوب می شوند. صنایع غذایی تولید کننده سس و رب بدون استفاده از این دستگاه نمی تواند محصولاتی بهداشتی و سالم تولید و به بازار عرضه کنند.

   

  پرکن ثقلی

  پرکن مایعات ثقلی برای پرکردن مایعات رقیق که ویسکوزیته بسیار پایینی دارند، انتخاب مناسبی است. این دستگاه پرکن مایعات بدون نیاز به پمپ، مایعات رقیق را به داخل ظرف های مخصوص هدایت می کند. انواع مایعات رقیق مثل اسیدهای مختلف، آب معدنی، روغن ماشین، روغن خوراکی، نوشیدنی های طعم دار، انواع مواد دارویی و … را می توان با استفاده از این دستگاه بسته بندی کرد.

  روش کار این دستگاه به صورت تمام اتوماتیک است. بر همین اساس هیچ نیازی به دخالت مستقیم انسان در انجام روند کار، وجود نخواهد داشت. این دستگاه معمولاً ظرفیت بالایی معادل 5000 لیتر را می تواند در خود نگهداری کند.

  لازم به ذکر است که افراد می توانند هرچند وقت یکبار قسمت نازل ها و مخزن این دستگاه را شستشو دهند تا از این طریق محصولاتی بهداشتی، مطابق با قوانین و مقررات تولید و بسته بندی شوند.

   

  انواع پرکن ثقلی

   

  پرکن مایعات رقیق

  پرکن مایعات رقیق به کمک نیروی ثقلی، پمپ و یا پیستون کار می کنند. این دستگاه پرفروش و محبوب را می توانید در دو نوع اتوماتیک و نیمه اتوماتیک خریداری کنید. مدل نیمه اتوماتیک این دستگاه معمولاً فاقد نوار نقاله است، به همین خاطر بخشی از فعالیت بسته بندی محصول باید به صورت دستی انجام گیرد.

  استفاده از این وسیله مزایای بسیار زیادی برای صاحبان کارخانه به همراه خواهد داشت؛ زیرا این دستگاه پرکن مایعات سرعت بسیار بالایی دارد. بنابراین در زمان پر کردن مایعات صرفه جویی خواهد شد. علاوه بر این به کمک این دستگاه می توان موازین بهداشتی را با حساسیت بیشتری رعایت کرد و محصولاتی استاندارد به بازار عرضه کرد.

   

  انواع پرکن مایعات رقیق

  انواع دستگاه پرکن مایعات رقیق در ابعاد و اندازه های متنوعی قابل سفارش است. این دستگاه ها با قابلیت های ویژه ای که دارند بسیار مورد توجه عموم قرار گرفته اند. دستگاهی مانند پرکن روغن و پرکن آبلیمو از جمله پرطرفدارترین دستگاه های مخصوص مایعات رقیق محسوب می شوند.

   

  پرکن مایعات غلیظ

  دستگاه پرکن مایعات غلیظ از ماشین آلات پرکاربرد و مهمی است که در صنایع مختلف از آن استفاده می شود. امروزه از این دستگاه برای پر کردن ظرف مایعات غلیظ استفاده می کنند. مایعات غلیظ به موادی گفته می شود که ویسکوزیته بالایی دارند و زمان زیادی طول می کشد تا بر روی سطح صاف جاری شوند.

  این دستگاه در صنایع غذایی کاربرد بسیار زیادی دارد، مخصوصاً برای پرکردن انواع مربا، خامه، رب، شکلات و… که در دسته مواد غلیظ قرار دارند، بسیار مورد استفاده قرار می گیرند. پرکردن ظروف غذایی باید با رعایت تمامی اصول بهداشتی انجام شود، بر همین اساس این دستگاه را به طور مرتب شستشو می دهند.

   

  انواع پرکن مایعات غلیظ

  فرایند پرکردن مواد غلیظ سخت و زمان بر است. بنابراین استفاده از انواع پرکن مایعات غلیظ اهمیت بسیار زیادی دارد. دستگاه هایی مانند پرکن رب، پرکن سس، پرکن رنگ نمونه هایی از دستگاه پرکن مایعات غلیظ است که در صنعت کاربرد بسیار زیادی دارد.

   

  پرکن روتاری

  پرکن روتاری، یکی از لوازم پرکاربردی است که برای پرکردن مایعات با درجه ویسکوزیته مختلف قابل استفاده است. هر چقدر تعداد نازل های این دستگاه بیشتر باشد، آنگاه سرعت پر کردن مایعات نیز افزایش پیدا خواهد کرد ولی معمولاً دو تا نازل در این دستگاه تعبیه می شود. نکته مهم در مورد این دستگاه، حجم و ابعاد کم آن است به همین خاطر در هر جایی که بخواهید می توانید آن را نصب کنید. این دستگاه نسبت به دستگاه های پرکن خطی مزایای بسیار بیشتری دارند.

   

  انواع پرکن روتاری

  انواع مدل های این دستگاه بسیار دقیق و سریع هستند. بر همین اساس کیفیت ظروف بسته بندی شده را افزایش می دهند. پرکن کرم یکی از بهترین نمونه های این دستگاه در بازار است.

   

  پرکن تایمری

  دستگاه پرکن تایمری، یک سری سنسورهای ویژه دارد که بر اساس زمانی که در دستگاه تعیین شده است، فعالیت می کنند. این دستگاه در بازه های زمانی خاصی به نازل ها اجازه باز و بسته شدن می دهد، روند کار این دستگاه ها بسیار دقیق و جدید است و برای سهولت پرکردن مایعات بسیار انتخاب مناسبی است.

  این مدل دستگاه ها نیز مجهز به نوار نقاله هستند. بنابراین بطری و یا ظرف بدون نیاز به اپراتور به سمت نازل منتقل می شود و سپس بعد از انتقال مایع مورد نظر از نازل دور می شود. عملیات درب گذاری بطری و یا ظروف نیز ممکن است به وسیله دستگاه های بخصوصی انجام گیرند.

   

  انواع پرکن تایمری

  این دستگاه پرکاربرد و ویژه برای مواد مختلفی قابل استفاده است. دستگاه هایی همچون پرکن روغن ماشین، پرکن روغن خوراکی، پرکن رنگ می توانند دارای این قابلیت ویژه باشند.

   

  پرکن مایعات خطی

  پرکن مایعات خطی یکی از بهترین دستگاه هایی است که برای انتقال حجم مشخصی از سیال به درون ظرف مخصوص استفاده می شود. علت نام گذاری این دستگاه به دلیل نحوه عملکرد آن است؛ زیرا بطری ها به کمک نوار نقاله به صورت خطی در زیر نازل های مخصوص قرار می گیرند و سپس بعد از پرشدن، بطری های دیگر به صورت خطی جایگزین می شوند.

  این دستگاه معمولاً تعداد نازل های زیادی دارد. این دستگاه در مدل های متنوعی برای پرکردن مایعات غلیظ و رقیق طراحی شده است. نحوه عملکرد این دستگاه ها بیشتر به صورت تمام اتوماتیک است. بنابراین اپراتور تنها سرعت و حجم مایعات را تنظیم می کند و دیگر نیازی به دخالت وی برای جابه جایی بطری ها نیست.

   

  انواع پرکن مایعات خطی

  انواع دستگاه پرکن مایعات خطی برای رفع نیاز شرکت ها و کارخانه های بزرگ طراحی و تولید می شوند. یکسری از مدل های این دستگاه برای پرکردن موادی با گرانروی بالا ساخته شده است. این دستگاه موادی همچون مایع ظرف شویی، عسل، شکلات صبحانه، روغن های نباتی و … را در داخل بطری و یا ظرف های مخصوص قرار می دهد.

  نوع دیگر این دستگاه به منظور رسیدگی به مواد رقیق و کم غلظت طراحی شده است. این دستگاه نیز موادی همچون آب میوه و یا آب معدنی که رقیق هستند را در بطری های مخصوص بسته بندی می کند.

   

  پرکن مایعات سرریز

  فرایند پرکردن مایعاتی که کف ایجاد می کنند، حساسیت بیشتری دارد. بر همین اساس برای انجام این عمل باید از پرکن مایعات سرریز استفاده شود. بسیاری از سموم و مواد شیمیایی حساس را به کمک این دستگاه در ظروف مخصوص می ریزند، عدم استفاده از این دستگاه در روند پرکردن این مایعات اختلال ایجاد می کند.

  پمپ های مخصوصی در این دستگاه قرار داده شده اند. این پمپ ها مواد حساس را با روش های خاصی به درون مخزن هدایت کرده و سپس آن را در درون ظرف منتقل می کنند. اگر هنگام پرکردن ظرف، کف ایجاد شود، آنگاه دستگاه به کمک لوله های بازگشتی مخصوص، کف ها را از ظرف خارج کرده و کیفیت محصول را حفظ می کند.

   

  انواع پرکن مایعات سرریز

  مدل های بسیار پیشرفته و جدیدی از دستگاه پرکن مایعات سرریز در بازار دیده می شود. هر کدام از مدل های این دستگاه، مشخصات ویژه ای دارند که مشتری قبل از خرید باید آن ها را مطالعه کند. تعداد نازل های این دستگاه ها با یکدیگر تفاوت داشته و انتخاب آن به نیاز مشتری بستگی دارد.

  مایعاتی که غلظت های متوسط و یا کمی دارند به کمک این دستگاه بسته بندی می شوند. محصولاتی همچون شامپو ها، برخی از سس ها، انواع ژل ها، نوشابه های گازدار و … باید با استفاده از این دستگاه در داخل ظرف ریخته شوند.

   

  پرکن مایعات چیست؟

  پرکن مایعات، دستگاه بسیار پرکاربرد و ویژه در صنعت محسوب می شود. انواع مختلفی از مواد را با استفاده از دستگاه های مناسب می توان در درون ظرف های مخصوص، بسته بندی کرد. گاه برخی از شرکت های تازه تاسیس هنوز نمی دانند که پرکن مایعات چیست؟ و چه کاربرد هایی دارد؟ در حالی که این دستگاه با مکانیسم فوق العاده ای که دارد، بهترین انتخاب برای بسته بندی مایعات است.

  دستگاه پرکن مایعات به صورت اتوماتیک و بدون دخالت نیروی انسانی، می تواند فرایند بسته بندی ظروف مایعات را با دقت بالا انجام دهد. یک سری از مدل های این دستگاه عملکرد نیمه اتوماتیک دارند. بنابراین در برخی از موارد دخالت نیروی انسانی نیاز است؛ ولی با این حال این دستگاه برای کاهش استفاده از نیروی انسانی و افزایش کیفیت بسته بندی در صنعت مورد استفاده قرار می گیرد.

   

  ساخت دستگاه پرکن

  انواع مختلف دستگاه پرکن مایعات با در نظر گرفتن نوع نیاز مشتری ساخته می شوند. نازل های بسیار با کیفیت در تعداد مختلفی از این دستگاه ها تعبیه می شوند. انتخاب تعداد نازل ها نیز به نوع نیاز مشتری و تعداد محصولات تولیدی شرکت او بستگی دارد. هرچه تعداد نازل های این دستگاه بیشتر باشد، آنگاه سرعت پرکردن مایعات نیز افزایش پیدا خواهد کرد.

  ساخت دستگاه پرکن مایعات ممکن است از نظر دقت و عملکرد با یکدیگر متفاوت باشد. علاوه بر این حجم و گنجایش این دستگاه نیز متغیر است و هنگام ساخت توسط طراحان و افراد متخصص تعیین می شود. مراحل ساخت بسیاری از این دستگاه ها بسیار سخت و دشوار است و به دانش و تخصص بسیار زیادی احتیاج دارد.

   

  طراحی :

  مراحل طراحی دستگاه پرکن مایعات باید به کمک ماشین آلات و تجهیزات مدرن و جدید انجام بگیرد. هنگام طراحی این دستگاه باید به نکات بسیار زیادی توجه شود. برای مثال دستگاه پرکن مایعات باید به گونه ای طراحی شود که فرایند پرکردن ظروف را با سرعت و دقت بسیار بالایی انجام دهد. در غیر این صورت دستگاه طراحی شده از ارزش چندان بالایی برخوردار نخواهد بود.

  طراحی دستگاه پرکن برای مایعات غلیظ و رقیق با یکدیگر متفاوت است. البته گاه یکسری از دستگاه ها دو منظوره هستند و برای مایعات مختلف با ویسکوزیته متفاوت استفاده می شوند. این دستگاه ها باید به گونه ای طراحی شوند که مایع مورد نظر را به صورت یکنواخت و دقیق در درون ظروف قرار دهند. علاوه بر این انتخاب مخزن مناسب نیز باید در دستور طراحی این دستگاه قرار بگیرد.

  جنس قطعاتی که به طور مستقیم با مواد در ارتباط هستند، باید به درستی انتخاب شود؛ زیرا در غیر این صورت ممکن است مایعات هنگام برخورد با قطعات واکنش دهند و ماهیت آن ها دچار تغییر شود. انتخاب نوار نقاله و یا ابعاد دستگاه نیز از مواردی است که هنگام طراحی این دستگاه مورد بررسی قرار می گیرد.

   

  راهنمای خرید

  کسب و کارهای مختلف برای خرید این دستگاه باید به راهنمای خرید دستگاه پرکن مایعات توجه ویژه ای داشته باشند. امروزه انواع دستگاه های پرکن مایعات با استفاده از بهترین قطعات و جدیدترین فن آوری های روز دنیا ساخته شده اند، مشتری باید با در نظر گرفتن نوع نیاز شرکت خود، جهت انتخاب درست این دستگاه اقدام کند.

  مسلماً انتخاب درست این دستگاه، چالش های بسیار زیادی برای افراد ایجاد می کند. هنگام خرید پرکن مایعات، گزینه های انتخابی بسیار زیادی پیش روی مشتری قرار می گیرد که مشتری باید با توجه به نوع محصول شرکت، بودجه شرکت و تعداد تولید روزانه شرکت، دستگاه مناسبی را خریداری کند. این دستگاه با محصولات دائماً در تماس است بنابراین بر کیفیت محصولات تاثیر می گذارد. صاحبان شرکت و کارخانه باید برای حفظ کیفیت محصولات خود و رعایت استانداردهای بهداشتی، بهترین دستگاه پرکن را انتخاب نمایند. انتخاب درست تجهیزات در بهبود عملکرد کارخانه نقش چشمگیری دارد بنابراین نباید از اهمیت آن غافل شد.

   

  قیمت دستگاه پرکن مایعات

  قیمت دستگاه پرکن مایعات یکی از مهمترین فاکتورهایی است که مشتری قبل از خرید این دستگاه به آن توجه می کند. نرخ قیمت این دستگاه به دلیل تنوع مدل های آن ها با یکدیگر متفاوت است بنابراین هرچقدر امکانات و تجهیزات دستگاه مورد نظر بیشتر باشد آنگاه هزینه خرید آن نیز افزایش پیدا خواهد کرد. مشتری برای خرید این دستگاه باید تمامی عوامل موثر بر قیمت آن را در نظر بگیرد برای مثال نوع مدل دستگاه، اندازه و ابعاد آن، زمان تولید دستگاه، توان دستگاه و … از جمله پارامتر های مهم و تاثیر گذار در نرخ قیمت پرکن مایعات است.

  دستگاه پرکن مایعات رقیق و غلیظ از نظر عملکرد با یکدیگر متفاوت هستند به همین خاطر قیمت خرید آن ها نیز با یکدیگر فرق می کند بنابراین مشتری به هنگام خرید باید نوع محصول مورد نظر و تعداد تولیدات روزانه کارخانه را در نظر بگیرد تا از این طریق بتواند با بودجه مناسبی که کنار گذاشته است، بهترین دستگاه را انتخاب کند.

  ۱
  ۲
  ۳
  ۴
  ۵
  میانگین امتیازات ۴ از ۵
  از مجموع ۸ رای
  • نادر خان ملکی
   ۰۱ام آذر ۱۳۹۹ پاسخ

   با سلام و خسته نباشید..این دستگاه در چه ظرفیت هایی ساخته میشه؟ ممنونم

   • قزل صنعت آریا
    ۰۱ام آذر ۱۳۹۹ پاسخ

    با سلام خدمت شما جناب خان ملکی
    ما این دستگاه را در ظرفیت های مختلفی می سازیم اما برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد ساخت مرتبط با کسب و کار خودتون بهتره با شماره های موجود در سایت تماس بگیرید تا بهتر بتونیم باهم صحبت کنیم
    با تشکر

  ارسال پاسخ

  همین حالا با ما در ارتباط باشید