نوار نقاله 10 متری

به طور کلی نوار نقاله ها کاربرد بسیاری دارند. در اینجا می خواهیم به یک سری از مواردی که در تجهیزات صنعتی به کار گرفته می شود اشاره کنیم:

 1. برای جابجایی مواد و تجهیزات در خطوط مونتاژ و تولید
 2. انجام بارگیری و تخلیه
 3. جابجایی کالاها در فروشگاه ها
 4. در مسیر های پیاده روی متحرک مثل پله برقی ها

در واقع می توان در صنایع غذایی، شیمیایی، صنعتی، بهداشتی و … از این نوار نقاله ها بهره برد.

 

انواع نوار نقاله 10 متری :

نوار نقاله در مدل های مختلفی در بازار عرضه می شود. این وسیله یکی از ابزار های مهم و پرکاربرد در صنعت می باشد. در خرید این ابزار باید توجه کنید که در ساخت آن از متریال مرغوب استفاده شده باشد. هدف از بکارگیری نوار نقاله این است که وظیفه انتقال کالاها و مواد با سرعت بیشتری انجام پذیرد، به طوری که بتوانیم بدون دخالت نیروی انسانی، راندمان تولید را بالا ببریم و جابجایی کالاها و مواد به راحتی هر چه تمام تر صورت گیرد.

موارد قابل توجه در خرید

 • چگونگی انتخاب سرعت دستگاه
 • ملاحظات طراحی
 • میزان مصرف انرژی
 • بازده جابجایی
 • آگاهی از مقاومت غلطکها
 • ضرایب اطمینان مورد نیاز
 • ایستگاه های جابجایی
 • انتخاب غلطک

قیمت نوار نقاله 10 متری

برای اینکه قیمت هر نوع از تجهیزات صنعتی را تعیین کنیم باید به یک سری از پارامتر ها توجه داشته باشیم. در مورد نوار نقاله باید جنس و مشخصات آن را در نظر بگیریم. همینطور نوع پوشش تسمه نوار نقاله در قیمت آن تاثیر گذار خواهد بود.

نکته قابل توجه این است که نوار نقاله ها بر مبنای جنس تسمه آن ها و تجهیز سازی و تقویت آن در برابر حرارت و دما، ساییده شدن، استریل بودن، روغن و سازگاری به منظور ارتباط بدون واسطه با مواد غذایی و دارو و … می تواند قیمت های مختلفی داشته باشد. از دیگر مواردی که بر قیمت نوار نقاله موثر است می توان به کشسانی نوار نقاله و کیفیت متریالی که در این وسیله بکار گرفته شده اشاره کرد.

نوار نقاله 10 متری در مکان هایی که فاصله بین مبدا و مقصد بین نوار نقاله به منظور حمل مواد و کالا، 10 متر باشد، به کار برده می شود.

این فاصله ممکن است به شکل شیب دار یا پیچ دار باشد و یا به شکل خط مستقیم تعبیه شده باشد. همانطور که اشاره کردیم، یکی از بهترین گزینه ها برای جابجایی مواد و تجهیزات و یا بارگیری و تخلیه کالا و مواد در خطوط تولید و مونتاژ، استفاده از نوار نقاله است. نوار نقاله های 10 متری می توانند بسیار مفید باشند و وظیفه حمل و نقل و بارگیری مواد و کالاها را به آسانی به انجام برسانند. هرچه متراژ و عرض نوار نقاله ها بیشتر باشد، قیمت آن ها نیز بالاتر می رود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *