پرکن روتاری

پرکن روتاری یکی از انواع دستگاه پرکن مایعات است که از آن برای پر کردن مایعات با درجه ویسکوزیته متفاوت استفاده می شود. دستگاه پرکن روتاری مزایای بسیار زیادی به نسبت دستگاه پرکن خطی دارد به همین خاطر امروزه این دستگاه در صنایع مختلف بسیار مورد توجه قرار گرفته است. پرکن روتاری به نسبت پرکن خطی بسیار دقیق تر و سریعتر است و فضای بسیار کمتری نیز اشغال می کند که همین موارد باعث افزایش محبوبیت این دستگاه در صنعت شده است.

مشخصات و ویژگی های پرکن روتاری

پرکن روتاری ظرفیت نسبتاً بالایی درتولید دارد. این دستگاه در برخی موارد دارای نوار نقاله رفت و برگشتی است، به همین خاطر محصولات مختلف را با سرعت بالایی آماده سازی می کند. این دستگاه پرکن به صورتی طراحی شده که تمامی نکات بهداشتی در آن به درستی رعایت می شود و در نهایت کیفیت محصولات بسته بندی شده افزایش پیدا خواهد کرد.

سنسورهای الکترونیکی بسیار ویژه ای در درون این دستگاه تعبیه شده است. این دستگاه مطابق با جدیدترین تجهیزات و پیشرفته ترین فناوری های روز دنیا ساخته می شود، به همین خاطر کارایی بسیار بالایی دارد. جنس بدنه این دستگاه با توجه به نیاز مشتری انتخاب می شود ولی به طور کلی استیل برای رعایت هرچه بیشتر نکات بهداشتی، انتخاب مناسب تری است.

 

انواع پرکن روتاری

انواع دستگاه های پرکن مایعات در مدل های مختلفی طراحی و تولید می شوند. دستگاه پرکن روتاری نیز همانند سایر دستگاه های پرکن مایعات در مدل های مختلف ساخته می شود. انواع مایعات غلیظ و یا رقیق را به کمک مدل های مختلف این دستگاه ها می توان پر کرد.

انواع دستگاه پرکن روتاری بر اساس میزان امکانات و قابلیت هایی که دارند، در مدل های نیمه اتوماتیک و اتوماتیک وبا توجه به ظرقیت تولید طراحی و ساخته می شوند.

پرکن روتاری

پرکن روتاری

پرکن کرم روتاری تمام اتوماتیک

پرکن روتاری اتوماتیک

پرکن روتاری

پرکن روتاری

پرکن روتاری تمام اتوماتیک

پرکن روتاری تمام اتوماتیک در بازه زمانی کوتاهی، ظروف مختلف شیشه ای و یا پلاستیکی را از انواع مایعات رقیق و یا غلیظ پر می کند. عملکرد دستگاه پرکن مایعات اتوماتیک  نیازی به دخالت نیروی انسانی برای کنترل و مدیریت این دستگاه ندارد.

این دستگاه معمولاً دارای  1 یا2نازل است به همین خاطر مراحل آماده سازی و بسته بندی محصولات را با سرعت بسیار بالایی انجام می دهد. این دستگاه مایعات مختلف را با حجم مشخصی در داخل ظرف ها می ریزد و جزء اطلاعاتی است که از قبل می توان در دستگاه وارد کرد. پرکن روتاری تمام اتوماتیک به دلیل قابلیت های بالایی که دارد برای کارخانه و کارگاه های بزرگ و پیشرفته، انتخاب بسیار مناسبی خواهد بود.

پرکن روتاری نیمه اتوماتیک

پرکن روتاری نیمه اتوماتیک از ظرفیت کمتری نسبت به پرکن روتاری تمام اتوماتیک برخوردار است. معمولاً مدل نیمه اتوماتیک این دستگاه در کارگاه ها و شرکت های کوچک استفاده می شود؛ زیرا کارگاه های کوچک محصولات کمتری در طول روز تولید می کنند و پرکن نیمه اتوماتیک برای رفع نیاز بسته بندی محصولات آن ها کافی است. پرکن نیمه. اندازه و ابعاد این دستگاه نیز مناسب است و می توان در مکان های مختلف به راحتی آن را نصب کرد. این دستگاه مخزن کوچکتری دارد.

پرکن کرم

دستگاه پرکن کرم اتوماتیک

 

امروزه برای پر کردن انواع کرم و پماد ها نیز می توان از دستگاه پرکن روتاری استفاده کرد. دستگاه پرکن کرم در صنایع مختلف دارویی و بهداشتی اهمیت دارد. امروزه انواع دستگاه تیوپ پرکن به منظور پر کردن آسان و راحت بسته بندی های کرم طراحی شده اند که یکی از پرکاربردی ترین دستگاه ها، پرکن روتاری است.

پرکن روتاری چیست؟

این دستگاه یکی از پراستفاده ترین ابزارآلات موجود در صنایع بسته بندی مایعات رقیق و غلیظ است. این دستگاه یکسری ایستگاه های دایره ای مخصوص برای پر کردن مواد دارد. علاوه بر این برای درب بندی و یا آب بندی محصولات نیز می توان از ایستگاه های مخصوص استفاده کرد. امروزه از این دستگاه پرکاربرد در صنایع مختلف دارویی، غذایی، بهداشتی، آرایشی، آشامیدنی و یا حتی خانگی استفاده کرد. پرکن روتاری به گونه ای طراحی شده است که کمترین فضا را به خود اختصاص می دهد. بنابراین در کارخانه ها و کارگاه های مختلف به راحتی می توان از آن استفاده کرد.

طراحی

طراحی پرکن روتاری تا حد زیادی به نیاز مشتری وابسته است. امروزه از انواع قطعات جدید و باکیفیت برای ساخت این دستگاه استفاده می شود. مشتری با توجه به نوع بسته بندی محصولات و غلظت مواد مورد نظر باید نسبت به سفارش این دستگاه اقدام کند.

هنگام سفارش این دستگاه، تعیین تعداد نازل نیز توسط مشتری انجام می شود؛ زیرا مشتری باید با توجه به تعداد محصولات تولیدی شرکت، تعداد نازل دستگاه پرکن را مشخص کند.

راهنمای خرید

امروزه خرید پرکن روتاری مناسب برای کسب و کارهای مختلف، دشواری های مخصوص خود را دارد. مشتریان حتماً باید قبل از انتخاب به راهنمای خرید پرکن روتاری توجه ویژه داشته باشند. هنگام خرید این دستگاه ابتدا باید درصد غلظت محصولات مختلف را در نظر بگیرید و با توجه به تعداد محصولات تولیدی کارخانه خود، نسبت به خرید دستگاه مناسب اقدام کنید. شکل ظاهری ظرف بسته بندی، غلظت محصول، میزان بودجه ای که در اختیار دارید از جمله پارامتر هایی است که هنگام خرید این دستگاه باید در نظر داشته باشید. مدل اتوماتیک این دستگاه بیشترین کارایی و امکانات را داشته و برای کارخانه ها و تولیدی های بزرگ مناسب است.

ایمنی دستگاه

قطعات مختلف این دستگاه در پشت محفظه ویژه ای قرار گرفته اند و کارکنان هیچ تماس مستقیم با این قطعات ندارند. بنابراین معمولاً دستگاه پرکن مایعات از ایمنی بالایی برخوردار است. هنگام کار با دستگاه نیازی به باز کردن و جایگزینی قطعات نیست، به همین خاطر درصد بروز خطا و مشکل با این دستگاه بسیار پایین است. حتی برخی از نمونه های این دستگاه به صورت خودکار بعد از اتمام کار، فرایند شستشو را نیز انجام می دهند. بر همین اساس در اکثر مواقع نیازی به بکارگیری نیروی انسانی برای مدیریت امور وجود ندارد.

اجزا تشکیل دهنده پرکن روتاری

قطعات و اجزا مختلفی در پرکن روتاری استفاده شده است که هر کدام هدف خاصی را دنبال می کند. اجزای تشکیل دهنده در انواع مدل های این دستگاه با یکدیگر متفاوت است ولی به طور کلی این دستگاه ها از مخازن مخصوص و ویژه ای تشکیل داده شده اند که به کمک یکسری لوله های مخصوص مواد را به سمت نازل ها هدایت می کنند. این دستگاه سیستم کنترل گر دارد که اپراتور می تواند سرعت پر کردن مواد و همچنین میزان حجم مواد را به کمک این قسمت تنظیم کند. جنس و کیفیت اجزا مختلف این دستگاه نیز با یکدیگر تفاوت دارد.

قیمت پرکن روتاری

قیمت خرید انواع مدل های دستگاه پرکن مایعات با یکدیگر متفاوت است و مشتری باید بر اساس نوع نیاز شرکت و کارخانه خود نسبت به خرید این دستگاه اقدام کند. هر کدام از مدل های این دستگاه برای انجام فرایند خاصی طراحی می شوند و قیمت خرید متفاوتی نیز دارند. مشتری می تواند متناسب با بودجه شرکت برای خرید این دستگاه تصمیم گیری کند. تعداد نازل های موجود در این دستگاه معمولاً متفاوت است. هر چقدر تعداد نازل دستگاه بیشتر باشد، هزینه خرید آن نیز افزایش پیدا خواهد کرد. بر همین اساس حتماً قبل از خرید این دستگاه، پارامتر های موثر در میزان قیمت خرید دستگاه را با دقت ارزیابی کنید.