پرکن بشکه

یکی از تجهیزات کاربردی در صنعت، دستگاه پرکن بشکه است. برای پر کردن انواع بشکه های فلزی و پلاستیکی در اندازه های مختلف، می توان از دستگاه پرکن بشکه استفاده کرد. این دستگاه از نازل های ثابت و متحرک، تشکیل شده است. به منظور جلوگیری از کف کردن مواد در زمان پر کردن بشکه ها، از نازل های بلند کمک گرفته می شود. در حین پر شدن مایعات درون بشکه، نازل هم به سمت بالا حرکت می کند. دستگاه پرکن بشکه، در دو مدل اتوماتیک و نیمه اتوماتیک در بازار وجود دارد. دستگاه پرکن بشکه اتوماتیک در کارخانه ها و تولیدی های بزرگ، مورد استفاده قرار می گیرد.  تمام مراحل پر کردن بشکه از مایعات به کمک دستگاه پرکن بشکه اتوماتیک، کاملا به صورت خودکار و بدون دخالت نیروی انسانی، انجام می شود.

یکی از بشکه های پرکاربرد برای بسته بندی مایعات در کارخانه ها، بشکه 220 لیتری می باشد. شرکت قزل صنعت آریا، تولید کننده انواع تجهیزات صنعتی از جمله پرکن بشکه 220 لیتری می باشد. این دستگاه، در واقع شامل پرکن مایعات می باشد و توانایی پر کردن مایعاتی از جمله آب، نوشیدنی های متنوع، عرقیجات گیاهی، آب رادیاتور، روغن های مختلف و غیره را در داخل بشکه دارد.

انواع پرکن بشکه

پرکن بشکه
دستگاه پرکن بشکه

در دستگاه پرکن بشکه، برای اینکه کار اپراتور آسان تر شود، و همچنین به دلیل اینکه حجم این بشکه ها محدود است، بر روی دستگاه، تایمر تعبیه شده است. زمان پر شدن بشکه ها، به کمک تایمر نشان داده می شود. دستگاه بشکه پرکن، برای پر کردن مایعات رقیق و غلیظ در داخل بشکه، طراحی و ساخته می شود. به کمک این دستگاه می توان انواع مایعات شیمیایی مثل روغن های صنعتی، فرآورده های نفتی، انواع حلال های شیمیایی و مواد شوینده، را درون بشکه های 220 لیتری بسته بندی کرد.

یکی از ظروفی که برای بسته بندی مایعات در حجم بالا، مورد استفاده قرار می گیرد، بشکه 220 لیتری است. برای پر کردن انواع مختلف مایعات خوراکی، غیر خوراکی و صنعتی، می توان از دستگاه پرکن بشکه 220 لیتری استفاده کرد. تعداد نازل های تعبیه شده روی دستگاه، می تواند متغیر باشد. برای پیشگیری از هدر رفتن مایعات در حین پر کردن، روی نازل ها  یک چکه گیر قرار می دهند. دستگاه پرکن بشکه 220 لیتری برای تولید کننده ها مزیت هایی دارند که یکی از آن ها بالا بردن راندمان کاری کارخانه ها و تولیدی ها می باشد. دستگاه پرکن بشکه 220 لیتری، به منظور پر کردن بشکه ها با همین حجم بکار برده می شود. محتوی این بشکه ها شامل مایعات و انواع مختلف پوره ها هستند. جنس بدنه دستگاه و بخش هایی که با مواد داخل بشکه در تماس است و همینطور تعداد نازل ها، براساس سفارش و دستورات مشتری، قابل تغییر است.

 

مشخصات دستگاه پرکن بشکه

  • می توان ورودی نازل به داخل بشکه را به گونه ای طراحی کرد که هیچ گونه آلودگی در محیط کار به وجود نیاید.
  • عملکرد دستگاه پرکن بشکه به گونه ای است که می توان برای بشکه های مختلفی که قطر و ارتفاع متفاوتی دارند، از آن استفاده کرد.
  • این دستگاه دقت و سرعت پر کردن بالایی دارد.
  • دستگاه پرکن بشکه، میزان بهره وری و کیفیت را در محصول نهایی، بالا می برد.
  • روی این دستگاه، چکه گیر قرار داده شده است تا از آلودگی محیط جلوگیری شود.
  • از دستگاه پرکن بشکه می توان برای پرکردن انواع مایعات رقیق و غلیظ استفاده کرد.

انواع پرکن بشکه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *