دستگاه صنعتی

دستگاه شیرینگ پک چیست؟

شیرینگ پک چیست

دستگاه شیرینگ پک:

از این دستگاه به منظور پک کردن انواع مختلف جعبه و کارتن مواد غذایی و آرایشی اعم از چای، شیرینی جات، آبنبات، دارو  و همچنین پک کردن کتاب و مجلات، بسته بندی ظرف های یکبار مصرف، تجهیزات خودرو، تولیدات صنعتی و … استفاده می شود.

 

طرز کار دستگاه شیرینگ:

دستگاه شیرینگ پک، محصولات تولید شده را به شکل تک عددی یا چند عددی توسط نایلون شیرینگ، بسته بندی می کند. هدف از این کار در واقع: دلایل حفاظتی و بهداشتی، آسان شدن حمل و نقل برای تولید کنندگان، کاهش نفوذ پذیری مواد از بیرون به داخل محصول و بالعکس و افزایش ماندگاری محصولات می باشد. واضح است که برای عرضه محصولات به فروشگاه ها و یا صادرات محصولات بسته بندی شده، داشتن ماندگاری بالا، نقش اساسی در این روند دارد. دستگاه شیرینگ پک در آخرین قسمت خط تولید قرار دارد و بسته بندی محصولات را به عهده می گیرد. برای اینکه از محصولات پر شده از مواد، محافظت خوبی به عمل آید و از لحاظ زیبایی، جلوه مناسبی داشته باشد، به منظور وارد کردن آن به بازار مصرفی از نایلون شیرینگ، استفاده می شود.

شیرینگ پک چیست

داشتن جلوه زیبا برای محصول اهمیت خیلی بالایی دارد. زیرا باعث جلب نظر خریداران می شود و در نتیجه در میزان سود فروشنده تاثیر چشم گیری خواهد داشت. نکته دیگر در استفاده از این دستگاه، کمک به بیزینس ما به کمک تبلیغات است. به این صورت که به کمک نایلون های شیرینگ چاپی خود، می توان تبلیغ ارزان قیمتی انجام داد. بسیاری از شرکت ها بالاخص شرکت های صنعتی، زمانی که می خواهند محصول خود را برای مشتریان ارسال کنند، از نایلون های شیرینگ چاپی بهره می برند تا ظاهری زیباتر داشته باشد و تبلیغات شرکت نیز به خوبی هرچه تمام تر و اصطلاحا به صورت خاموش، انجام گیرد. این روش جزو ارزان ترین روش های تبلیغ کالا به حساب می آید و باعث می شود مشتریان یک تصویر دل انگیز از برند شما در ذهن بسپارند. همچنین نسبت به سایر روش های بسته بندی، استفاده از این دستگاه به صرفه تر است. یکی از ویژگی های مهم نایلون شیرینگ این است که به کمک حرارت، به آسانی جذب محصول بسته بند شده می شود.

انواع دستگاه های شیرینگ پک:

  • دستگاه شیرینگ پک رومیزی: به منظور بسته بندی (پک) محصولات کوچک به کار برده می شود. در این دستگاه برای حرارت دادن به نایلون شیرینگ، از سشوار صنعتی به شکل کاملا دستی، استفاده می شود.
  • دستگاه شرینگ پک کابینتی یا صندوقی: برای پک کردن محصولات کوچک از آن کمک می گیریم. این دستگاه به شکلی عمل می کند که ابتدا محصول درون نایلون شیرینگ قرار گرفته می شود، سپس دستگاه، محصول را به شکل همزمان دوخت میزند و شیرینگ می کند.
  • دستگاه شرینگ پک تونلی: محصولات بزرگ و کوچک به کمک این دستگاه پک می شوند. در این دستگاه تمامی مراحل دوخت، به صورت جدا انجام می پذیرد و محصول به صورت دستی برداشته می شود.
  • دستگاه شرینگ پک دوخت دستی نیمه اتوماتیک: برای محصولات متوسط و کوچک استفاده می شود. در این دستگاه، دوخت به شکل کاملا دستی و به کمک اپراتور انجام خواهد شد. پس از عبور محصول از کوره حرارتی، عمل شیرینگ پک روی آن انجام شده و از آن خارج می شود.
  • دستگاه شرینگ پک تمام اتوماتیک ( دوخت به همراه تونل حرارتی): برای پک کردن محصولات کوچک و بزرگ مورد استفاده قرار می گیرد. این دستگاه در کارخانه هایی که تولیدات صنعتی بالایی دارند به کار گرفته می شود. در این دستگاه، گذاشتن و برداشتن محصولات تولیدی توسط اپراتور و به شکل دستی انجام می گیرد و بقیه مراحل به صورت کاملا اتوماتیک اجرایی می شود.
  • دستگاه لیبل شیرینگ: زمانی که می خواهیم روی بطری، به کمک تونل حرارتی، لیبل تعبیه کنیم از این دستگاه بهره می بریم. ابتدا لیبل به شکلی کاملا خودکار روی ظرف مورد نظر، قرار می گیرد. وقتی که قوطی یا ظرف در معرض حرارت قرار بگیرد، لیبل ها یه شکلی زیبا و مناسب روی محصول را می پوشانند.

چگونگی عملکرد شیرینگ پک:

نایلون شیرینگ پک که در این دستگاه برای بسته بندی استفاده می شود، از ترکیب یک سری مواد تشکیل شده و به راحتی به کمک حرارت شکل می گیرد و جذب محصول می شود. در داخل تونل حرارتی درون دستگاه، هوا جریان دارد، این هوا از به وجود آمدن حباب و برآمدگی در نایلون شیرینگ، جلوگیری می کند. به طور کلی، این دستگاه به شکلی است که در آغاز، نایلون شیرینگ به کمک دستگاه دوخت در اطراف محصول تولید شده پیچیده می شود. بعد از آن محصول وارد تونل حرارتی شده و نایلون کاملا جذب آن می شود.

اگر علاقمند به کسب اطلاعات در مورد ساخت این دستگاه هستید میتوانید مطلب ساخت دستگاه شیرینگ پک را در سایت ما مطالعه بفرمایید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *