نوار نقاله بارگیری سیمان

نوار نقاله بارگیری سیمان توسط کارخانه‌ های سیمان برای حمل و جا به جایی سیمان مورد استفاده قرار می گیرد. علاوه بر سیمان برای جا به جا کردن گچ، خاک و مصالح دیگر نیز این دستگاه کارایی دارد.

با استفاده از نوار نقاله بارگیری سیمان روند حمل و نقل مصالح فله و بسته بندی با سرعت و راندمان بالا انجام می‌ گیرد. یکی از ویژگی‌ های مهم این دستگاه کاهش نیروی انسانی و صرفه جویی در هزینه ‌ها است. نوار نقاله سیمان دارای تولید انبوه در کشور است. این دستگاه با استفاده از فناوری روز دنیا تولید شده و در ساخت آن از وسایل مجهز استفاده می ‌شود، به همین علت از کیفیت بالایی برخوردار هستند.

نوارهای نقاله از جمله دستگاه‌ های ضروری و پر کاربرد در صنایع، معادن و فرودگاه‌ها است. در اماکنی که نیاز به جابجایی کالای سنگین است از این نوع دستگاه نوار نقاله استفاده می ‌شود. این دستگاه دارای اجزای مختلفی است و تسمه یکی از این اجزا می‌ باشد. نوار نقاله بارگیری سیمان با جنس ‌های مختلفی تولید و به بازار  عرضه می ‌شوند. یکی از موادی که در ساخت این نوار نقاله به کار می ‌رود پی وی سی است. استفاده از پی وی سی در تولید این دستگاه دوام و استحکام آن را افزایش می ‌دهد.

وجود تسمه در نوار نقاله بارگیری اهمیت زیادی دارد. تسمه امکان حرکت عمودی نوار نقاله را فراهم می ‌کند. در واقع تسمه حرکت در جهت ‌های گوناگون را ایجاد می‌کند. همچنین روغن کاری روند حرکت نوار نقاله بارگیری را با سرعت بیشتری ایجاد می ‌کند. تسمه‌ موجود در نوار نقاله بارگیری سیمان به اندازه و مدل این دستگاه بستگی دارد.

نوار نقاله بارگیری سیمان
دستگاه نوار نقاله بارگیری سیمان

اهمیت نوار نقاله بارگیری سیمان

نوار نقاله بارگیری سیمان یکی از متداول ‌ترین کانوایر در صنایع مختلف است که برای حمل و جابجایی مواد به داخل کامیون ‌ها و انبارها کارآیی دارد.

برای حمل و نقل محصولات فله و بسته بندی، کامیون و تریلی بسیار پر کاربرد هستند؛ اما مشکلی که همیشه برای حمل و نقل محصولات وجود داشته است ،شیوه بارگیری و تخلیه کالا از کامیون ‌ها است. در چنین شرایطی نوار نقاله بارگیری سیمان روند حمل و نقل و تخلیه مصالح را سرعت می ‌بخشد و موجب کاهش نیروی انسانی می‌ شود. نوار نقاله مسیر بسته بندی تا کامیون را شامل می ‌شود و فرآیند انتقال مصالح را از بخش بسته بندی به کامیون را با سرعت بیشتر و بازدهی بالاتر فراهم می ‌کند. در مسیر نوار نقاله بارگیری قسمتی با شیب ۱۰الی ۴۵ درجه وجود دارد که حمل کالا را به بالا و پایین آسان‌تر می ‌کند. این دستگاه به صورت ثابت و متحرک تولید می‌ شود. در برخی از نوارهای نقاله امکان تغییر شیب و ارتفاع تخلیه مواد وجود دارد. در مواقعی که باید مصالح با سرعت زیاد انتقال داده شوند و یا مسیر انتقال دارای شیب بالای ۱۸ درجه است تسمه‌ های V شکل کاربرد بیشتری دارند.

فواید نوار نقاله بارگیری سیمان

  1. بارگیری و تخلیه با ایمنی بیشتری انجام می‌ شود.
  2. امکان حمل و جابجایی محصولات فله و بسته بندی را فراهم می‌کند.
  3. صرفه جویی در هزینه ‌‌ها به دلیل کاهش نیروی انسانی
  4. بارگیری خودکار در این دستگاه موجب کاهش در وقت می‌ شود.
  5. بارگیری مصالح را در زمان کوتاه و حجم زیادی فراهم می ‌کند.
  6. افزایش بازده فرآیند حمل و نقل مصالح

انواع دستگاه های نوار نقاله

نوار نقاله غلطکی

نوار نقاله غلطکی

نوار نقاله بالابر

نوار نقاله بالابر

نوار نقاله فلزی

نقاله فلزی

نوار نقاله PVC

نوار نقاله pvc

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *