پرکن سس

دستگاه سس پرکن برای پر کردن انواع سس ها در ظروف مختلف، استفاده می شود. امروزه کمتر کسی پیدا می شود که از سس های لذیذ برای خوش طعم تر کردن غذاها استفاده نکند. سس ها انواع مختلفی دارند برخی از مدل های آن به همراه غذا استفاده می شود و برخی دیگر مثل سس مایونز برای درست کردن الویه، سالاد ماکارونی و … به کار گرفته می شود.

سس ها، مایعات غلیظی هستند که نمی توان آن ها را بدون دستگاه به ظروف مخصوص منتقل کرد. بر همین اساس امروزه پرکن سس، اهمیت بسیار زیادی در کارخانه های تولید کننده سس دارد.

انواع دستگاه سس پرکن

انواع پرکن سس، کارایی بسیار زیادی دارند. امروزه به کمک انواع مدل های پرکن سس می توان کیفیت بسته بندی محصولات را ارتقا داد. انواع این دستگاه کارکرد آسانی دارند و جهت افزایش سرعت پر کردن ظروف از مایعات غلیظ به کار گرفته می شوند. این دستگاه از نظر طراحی و تکنولوژی ساخت به انواع مختلف اتوماتیک و نیمه اتوماتیک تقسیم بندی می شوند. افراد با توجه به نیاز کسب و کار خود می توانند مناسب ترین دستگاه را انتخاب و خریداری کنند.

دستگاه پرکن سس
پرکن سس

پرکن سس

دستگاه سس پرکن

پرکن سس

پرکن سس نیمه اتوماتیک

پرکن مایعات غلیظ

خطوط تولید صنایع غذایی به کمک پرکن مایعات غلیظ در کوتاه ترین زمان ممکن، انواع سس ها را بسته بندی می کنند. فرایند ریختن مایعات غلیظ در درون ظرف از جمله مهمترین مراحل آماده سازی انواع سس است که حتماً باید توسط پرکن مایعات غلیظ انجام شود.

پرکن مایعات غلیظ بدون هیچ دردسری، تعداد زیادی از ظروف سس را با دقت و کیفیت بالا بسته بندی می کند. فرایند پر کردن مایعات غلیظ به دلیل ویسکوزیته بالایی که دارند، کمی سخت تر است به همین خاطر بدون استفاده از این دستگاه، تصور پر کردن مایعات غلیظ غیر ممکن است.

دستگاه پرکن مایعات رقیق

پرکن سیلندر پیستونی

پرکن سیلندر پیستونی

دستگاه نیمه اتوماتیک سیلندر پیستون به دلیل طراحی ویژه ای که دارد برای پر کردن انواع مایعات غلیظ، نیمه غلیظ و یا حتی رقیق قابل استفاده است. این دستگاه دو منظوره به کمک پیستون مخصوص، تمامی مایعات را بدون دخالت دست به داخل ظروف انتقال می دهد.

امروزه مشتری می تواند تعداد نازل های پرکن سیلندر پیستونی را با توجه به نوع نیاز کارخانه، انتخاب کند. هرچقدر تعداد نازل های پرکن سیلندر پیستونی بیشتر باشد، آنگاه سرعت پر کردن مایعات نیز افزایش پیدا خواهد کرد.

این دستگاه کارایی بسیار بالایی در انتقال انواع مواد خمیری و چسبنده دارد. امروزه از این دستگاه جهت بسته بندی انواع سس، شامپو، خمیر دندان و…. استفاده می شود.

دستگاه های پرکن مایعات در تعداد مختلفی نازل ساخته و طراحی میشوند که شما می توانید از طریق لینک زیر انواع آن ها را بررسی و مشاهده بفرمایید :

پرکن لودسلی یا پمپی

پرکن مایعات لودسلی

امروزه گاه برای پر کردن مایعات رقیق از دستگاه پرکن مایعات ثقلی استفاده می کنند اما برای مایعات غلیظ استفاده از این دستگاه چندان منطقی نیست. زیرا مایعات غلیظ در برابر نیروی جاذبه مقاومت می کنند و با سرعت بسیار کمی به پایین سر ریز می شوند. برهمین اساس، اکثر افراد از پرکن لودسلی استفاده می کنند.

پرکن پمپی، نیروی لازم برای انتقال مایعات غلیظ را فراهم می کند. این دستگاه یکی از محبوب ترین انواع پرکن سس است که به کمک آن می توان مایعات غلیظ را بدون هیچ دردسری به داخل ظروف انتقال داد. امروزه مکانیزم های متفاوتی برای پر کردن مایعات غلیظ در صنایع مختلف مورد استفاده قرار می گیرد که یکی از مهمترین و پرکاربردترین آن ها، مکانیزم پمپی است.

اگر مایعات خیلی غلیظ و چسبنده باشند، آنگاه از پرکن پمپی استفاده می شود. مشتری می تواند، این مکانیزم را برای دستگاه سس پرکن، سفارش دهد و از آن در جهت افزایش سرعت روند بسته بندی محصولات خود استفاده کند.

مزایا:

پرکن سس به لوله های روتاری مخصوص مجهز است، به همین خاطر به سرعت ظروف مختلف را از سس پر می کند. امروزه با استفاده از پرکن روتاری می توان در مدت زمان کوتاهی، تعداد زیادی از ظروف را بسته بندی کرد. این دستگاه به دلیل عملکرد اتوماتیک و ویژه ای که دارد از دخالت نیروی انسانی جلوگیری کرده و تمامی محصولات را با رعایت تمامی نکات بهداشتی آماده می کند.

سس پرکن، حجم دقیقی از مایعات غلیظ را با پیستون های ویژه به درون ظروف مورد نظر انتقال می دهد. این دستگاه مطابق با ساختار سس ها طراحی شده است، به همین خاطر با این مایعات غلیظ سازگاری بسیار زیادی دارد و ماهیت سس را تغییر نمی دهد. این دستگاه ها با رعایت تمامی نکات بهداشتی، فرایند پر کردن مایعات غلیظ را انجام می دهد.

سیستم درب گذاری اتوماتیک

دربند اتوماتیک ظروف 4 الی 20 لیتری

درب بند اتوماتیک باعث سهولت بسته بندی انواع سس می شود. در ضمن این سیستم باعث افزایش کیفیت محصولات نیز می شود. برخی از انواع دستگاه پرکن سس دارای این قابلیت هستند و بعد از پر کردن مایعات، فرایند درب گذاری آن را با دقت و سرعت بالایی انجام می دهند.

امروزه اهمیت سیستم درب گذاری اتوماتیک در صنایع غذایی مختلف بسیار مورد توجه قرار گرفته است. بر همین اساس اکثر شرکت های بزرگ از مزایای این قابلیت استفاده می کنند.

قیمت پرکن سس

قیمت سس پرکن با توجه به ویژگی ها و آپشن های دستگاه تعیین می شود. قیمت خرید پرکن سس به قیمت ارز نیز وابسته است. بنابراین با افزایش قیمت ارز، هزینه خرید این دستگاه های صنعتی نیز افزایش پیدا خواهد کرد. علاوه بر این نوع مدل دستگاه نیز تا حد زیادی در تعیین قیمت دستگاه، تاثیرگذار خواهد بود. قابلیت های این دستگاه با یکدیگر متفاوت است. برخی از مدل ها، مجهز به دستگاه دربند هستند و به همین خاطر هزینه خرید آن ها بیشتر خواهد بود. به همین دلیل ما به شما پیشنهاد میکنیم که برای کسب اطلاعات بیشتر و انتخاب بهترین دستگاه مرتبط به کسب و کار خود با ما در تیم قزل صنعت آریا تماس حاصل فرمایید.

امروزه افراد می توانند با توجه به بودجه ای که در اختیار دارند، مناسب ترین دستگاه سس پرکن را خریداری کنند. دستگاه پرکن سس نیمه اتوماتیک به نسبت دستگاه پرکن سس اتوماتیک عملکرد ضعیف تری دارد. هزینه خرید این دستگاه بسیار مناسب است، بنابراین تولیدی های کوچک می توانند برای رفع نیاز کسب و کار خود، این دستگاه را با هزینه کمتری خریداری کنند.اطلاعات کامل تر در مورد دستگاه پرکن اتوماتیک را میتوانید از لینک دستگاه پرکن مایعات تمام اتومات مطالعه و بررسی بفرمایید.

امروزه هزینه خرید دستگاه های صنعتی بسیار زیاد است. بر همین اساس طراحان انواع مدل های این دستگاه را با کارکردهای متفاوت و امکانات کم و زیاد تولید می کنند تا همه افراد بتوانند متناسب با کسب و کار خود، این دستگاه را تهیه کنند.

سایر دستگاه های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *