دستگاه شیرینگ پک

 • دستگاه شیرینگ پک :

  دستگاه شرینک پک یا شیرینگ پک جهت بسته بندی روکش سلفون بر روی کالا به صورت چسبان و وکیوم استفاده می گردد. به دلیل آنکه در فرایند بسته بندی ، پک بسته بندی در معرض هوای گرم قرار میگیرد ، سلفون به دور پک جمع شده و بسته بندی یکدستی به وجود می آید. دستگاه های شرینک پک در اندازه و ظرفیت های گوناگون تولید می گردند که با توجه به نیاز می توان از هر یک در صنایع مخصوص به خود استفاده کرد.

  فیلم های شرینگ شرایط را جهت نگهداری، بسته بندی و البته جابجایی و حمل آسان محصولات فراهم میکنند. به مرور زمان فیلم های شیرینگ به دلیل خصوصیات منحصر به فردش مانند انعطاف پذیری، سبکی، راحتی استفاده، قیمت مناسب در صنعت بسته بندی جایگاه ویژه ای در بسته بندی محصولاتی چون قوطی ها، بطری ها، کنسرو ها و همچنین جعبه های کوچک پیدا کرده است.

  می‌توان گفت بسته بندی شیرینگ نوعی بسته بندی نهایی برای محصولات است.

  کاربرد دستگاه :

  بااستفاده از این دستگاه و این سبک بسته بندی از ورود نم و رطوبت و خیسی به داخل محصول جلوگیری می‌شود. به دلیل اینکه بسته بندی شیرینگ یک بسته بندی شفاف است، محصولات به خوبی قابل مشاهده هستند، این یکی از بزرگترین مزیت های این روش است .

  یکی دیگر از مزیت های این روش کمک بسیار در حمل و نقل و قرار دادن محصولات کنار یکدیگر است. بیشتر لوازم بهداشتی، شوینده‌ها و خوراکی‌ها برای رعایت بیشتر بهداشت با روکش شیرینگ پوشیده می‌شوند.

  نحوه کارکرد :

  در ابتدا باید دستگاه شیرینگ متناسب با محصول خود را انتخاب کنیم که می‌تواند شیرینگ تونلی یا شیرینگ کابینی باشد. در ابتدا محصول مورد نظر را به کمک نوار نقاله به داخل دستگاه شیرینگ هدایت می‌کنیم، مقداری از غشای نازک از متریال پلاستیک که نایلون شیرینگ نام دارد را داخل دستگاه شیرینگ قرار می‌دهیم.
  محصول از داخل محفظه ای عبور می‌کند، که به آن کوره می‌گوییم، در این قسمت اندکی حرارت به فیلم بسته بندی دمیده میشود تا نرم شود، این حرارت در اکثر دستگاه ها قابل تنظیم است. در انتها دوباره از کوره استفاده می‌شود، اما این بار برای خنک کردن تا لایه منقبض و خشک شود و دور محصول را بگیرد و تمام محصول را بپوشاند. اکنون محصول ما داخل پوشش قرار گرفته است و شیرینگ شده است .

   

  انواع دستگاه های شیرینگ پک

  دستگاه شیرینگ پک تونلی

  دستگاه شیرینگ پک تونلی

  این دستگاه به طور عمومی برای بسته بندی قوطی های نوشابه و آب معدنی شناخته شده است. اما برای محصولات دیگری نظیر جعبه، قوطی، بطری، مانند رب و تن ماهی ، شیرینگ آب رادیاتور، شیرینگ بطری های عرقیات گیاهی و …نیز استفاده میشود.

  شیرینگ پک اتوماتیک

  دستگاه شیرینگ پک اتوماتیک

  ویژگی شیرینگ اتوماتیک کانوایر دار، سرعت بسته بندی بالا و همچنین امکان تنظیم حرارت، سرعت کانوایر و زمان بسته بندی است و نکته بعدی اینکه هدایت محصول به بیرون دستگاه توسط تسمه نقاله انجام می شود.

  شیرینگ پک کابینی

  دستگاه شیرینگ پک کابینی

  دستگاهی بسیار ساده و نیمه اتومات محسوب می شود و معمولا در رستوران، قنادی و .. مورد استفاده است. توسط دستگاه شیرینگ کابینی اپراتور حدودا در 10 ثانیه می تواند یک فرآیند پک را انجام دهید

  ۱
  ۲
  ۳
  ۴
  ۵
  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۴ رای
  همین حالا با ما در ارتباط باشید