دستگاه تیوپ پر کن آلومینیومی

برای پر کردن مایعات غلیظ مثل مواد کرمی، مواد شیمیایی، آرایشی، رنگ، پماد ها، کرم ها، شامپو، خمیر دندان، لوسیون و یا صنایع غذایی مانند: سس، شکلات، عسل و همچنین انواع چسب،ژل، رنگ مو و … در تیوپ آلومینومی در سایز های مختلف، از این دستگاه استفاده می کنند. این دستگاه باعث بالا رفتن سود برای شرکت های مختلف شد. زیرا ظاهر زیبا و متفاوت در بسته بندی محصولات، سهولت در استفاده، بالا رفتن ماندگاری و حفظ نکات بهداتشی، باعث شد که مشتریان زیادی به این نوع بسته بندی محصولات جذب شوند. انتخاب جنس تیوپ به نوع ماده ای که قرار دست در آن قرار بگیرد بستگی دارد. یعنی نباید جنس تیوپ با ماده داخل آن واکنش شیمیایی بدهد زیرا خواص آن به طور کلی تغییر می کند و کیفیت آن پایین می آید. مثلا چسب محصولی است که بخاطر ویژگی هایی که دارد، ممکن است با مواد دیگر واکنش بدهد. پس در بسته بندی این محصول باید از تیوپ آلومینیومی استفاده کنیم. برای اینکه بتوانید دستگاه پر کن مناسب خود را انتخاب و خریداری کنید، باید به این نکته توجه کنید که قصد دارید چه جنس تیوپی را برای محصول خود به کار بگیرید؟ چون یک دستگاه نمی تواند 2 نوع جنس از تیوپ را را پر کند.

انواع دستگاه تیوپ پر کن آلومینیومی

این دستگاه به سه شکل دستی، نیمه اتوماتیک و اتوماتیک در بازار عرضه می شود. از دستگاه تیوپ پرکن معمولا برای پر کردن مایعات غلیظ مانند کرم ها، عسل، شیره و … در تیوپ ها استفاده می شود. اگر قصد خرید دستگاه تیوپ پر کن دستی را دارید، باید بدانید که به یک دستگاه پدالی دوخت تیوپ هم نیاز دارید. زیرا دوخت و پرس تیوپ به شکل فشاری و با پدال انجام می شود. در دستگاه تیوپ پر کن نیمه اتوماتیک، باید یک اپراتور را برای قرار دادن و برداشتن تیوپ از روی دستگاه، به کار بگیرید. قیمت این دستگاه نسبت به نمونه دستی بالاتر است. این دستگاه بدون دخالت دست می تواند دوخت و پرس تیوپ را پس از پر شدن محصول انجام دهد.

تیوپ پرکن آلومینیومی
تیوپ پرکن آلومنیومی اتوماتیک

دستگاه تیوپ پر کن اتوماتیک، تمام مراحل بسته بندی و پر کردن محصولات را کاملا به شکل خودکار و بدون دخالت دست انجام می دهد. موارد استفاده از این دستگاه در صنایع غذایی، دارویی، آرایشی و بهداشتی می باشد. در این دستگاه بر خلاف تیوپ پر کن نیمه اتوماتیک، مرحله قرار گیری و برداشتن تیوپ از دستگاه به شکل کاملا اتوماتیک انجام می شود.

سایر دستگاه های مرتبط

دستگاه پرکن مایعات

پرکن سیلندر پیستونی

پرکن روتاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *