نوار نقاله غلتکی یا رولیکی

 • نوار نقاله رولیکی

  نوار نقاله غلتکی

  در نوار نقاله غلتکی محصول با استفاده از نیروی جاذبه روی غلتک ها حرکت میکند. نوارنقاله های گرانشی یکی از ساده ترین و مقرون به صرفه ترین نوع سیستم های انتقال مواد هستند . آنها به محصولی که در سطح بالاتری هست اجازه می دهند که با کاهش

  ارتفاع ارتفاع شروع به حرکت کنند و پایین بیایند . آنها برای انبارها تاسیسات تولیدی یا مراکز توزیع عالی هستند.

  قطربیشتر غلتک ها در این سیستم نوارنقاله بین 5 الی 8 سانتی متر میباشد . از آنجا که سبک هستند میتوان آنهارا برای موقعیت های موقتی و دائمی استفاده کرد . برای گوشه ها نیز میشود از واحد های منحنی استفاده کرد.

  انواع نوارنقاله غلتکی

   

  ما یک تولیدکننده پیشرو نقاله غلطکی هستیم که میتوانیم نیاز های نوارنقاله غلتکی شمارا تجزیه و تحلیل ویک سیستم را برای شما پیکره بندی کنیم. نام های دیگر این سیستم نوارنقاله غلتکی گرانشی میز نقاله غلتکی و یا تسمه نقاله غلتکی نبز نام گذاری شده است.

  نوارنقاله غلتکی جاذبه ای رایج ترین نوع نوارنقاله بدون موتور است.

  بسیلری از افراد اصطلاح تسمه نقاله جاذبه ای برای نوارنقاله غلتکی استفاده می کنند.

  در نوارنقاله غلتکی غلطک هایی وجود دارد که توسط موتور کار میکنند و در دو سبک اصلی وجود دارند : رولیک های موتور دار

  و رولیک های متصل توسط زنجییر.

  نوارنقاله غلتکی تسمه محور گزینه دیگری است که در آن غلتک ها توسط تسمه های مخصوص به هم متصل هستند و اکثرا در مکان های منحنی استفاده میشوند.

  نوارنقاله غلتکی شافت خطی نیز نوع دیگر از نوار نقاله غلتکی تسمه محور است .

  نکاتی که در انتخاب سیستم نوارنقاله غلتکی باید در نظر گرفت شامل موارد زیر است :

  1-قطر غلتک : قطرهای استاندارد 1.5 1.9 2.5 3.5 است. غلتک های قطر 1.5 اینچ را برای بار های تا 40kg  را پیشنهاد میکنیم وبرای قطعات بزرگ تر و سنگین تر از غلتک های بزرگ تر استفاده میشود.

  2-شاسی و غلتک های فلزی در این نوار نقاله به طور کلی از فولاد با پوشش رنگ میباشد.

  ساخت نوار نقاله در طول های 3 متری و عرض نوار مناسب با قطعه یا بار مورد نظر انجام می شود.

  این نوارنقاله در سبک های مستقیم و منحنی قابل ساخت می باشد.

   

  مرحله به مرحله با انتخاب نوارنقاله رولیکی مستقیم :

  برای کمک به شما در انتخاب درست نوار نقاله این فرایند ساده را دنبال کنید:

  1-عرض نوارنقاله خود را براساس ابعاد محصول انتخاب کنید. حداققل از هر سمت 3 سانت ففاصله دهیید . اگر قطعه قابلیت چرخش را دارد از راهنمایی کنار استفاده کنید .

  2-در مورد طول میز غلتکی طول های 1.5 و 3 متر به راحتی میتوانند به هم متصل شوند و میتوان برای کناره های قسمت ها منحنی اسستفاده کرد.

   

  ادغام نوار نقاله غلتکی در سیستم های بزرگ :

   

  در بسیاری از عملیات مراکز صنعتی و توزیع از نوارنقاله غلتکی استفاده میشود . آنها از مقرون به صرفه ترین نوع نوارنقاله ها هستند. اما توانایی تامین حرکت کنترل شده را ندارند . با طراحی متفکرانه میتوانید آنهارا در سیستم های بزرگ حمل و نقل موادقرار دهید. میتوان بین دو تسمه تسمه ای موتوردار قرار داد.

  به طورکلی عامل محدود کننده در این سیستم وزن قطعه میباشد. سیستم های کوچک وسبک ممکن است به راحتی با یک زاویه 5 درجه بتوانند کار کنندوو اما وقتی بار سنگین و بزرگ میشود سرعت آن خارج از کنترل میشود که این مشکل را میتوان با تغییراتی در سیستم حل کرد.

  با توجه به سوراخ های اضافی موجود در شاسی می توان فاصله رولیک ها را کم و زیاد کرد در این سیستم .

   

  شما می توانید با مراجعه به لینک رو به رو انواع دستگاه نوار نقاله ی شرکت قزل صنعت آریا را مشاهده بفرمایید. و همچنین برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد نوار نقاله های بارگیری و تخلیه می توانید از طریق لینک نوار نقاله بارگیری اقدام نمایید.

  ۱
  ۲
  ۳
  ۴
  ۵
  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  ارسال پاسخ

  همین حالا با ما در ارتباط باشید