دستگاه اسکرو کانوایر

اسکرو کانوایر، یک سیستم بسیار فعال و کاربردی است که برای انتقال مواد، مورد استفاده قرار می گیرد. امروزه از قابلیت های متنوع این دستگاه در صنایع مختلف فولاد، سیمان، معادن، مواد غذایی و … استفاده می شود. این دستگاه بیشتر برای مسافت های کوتاه و کم طول مناسب است و برای مسیر های طولانی چندان مناسب نیست. این دستگاه کاربرد بسیار آسان و راحتی دارد و معمولاً فضای چندان زیادی را در محیط کار، اشغال نمی کند.

انواع اسکرو کانوایر

انواع مدل دستگاه اسکرو کانوایر برای کاربردهای متنوع طراحی و تولید می شوند. برخی از مدل های این دستگاه برای انتقال مواد از روی محیط های شیب دار و عمودی مناسب هستند و برخی دیگر فرایند انتقال مواد از روی محیط های افقی را آسان تر می کنند. انواع اسکرو U شکل و مارپیچ متناسب با نیاز مشتری قابل طراحی و تولید است.

اسکرو کانوایر افقی

کانوایرهای افقی پرکاربرد ترین نوع از اسکرو کانوایرها هستند.برای انتقال مواد فله از قسمتی به قسمت دیگر،اسکرو کانوایرها در طیف وسیعی از اندازه و طول موجود می باشند

کانوایر بدون شفت

موادی که از سانتریفیوژها و یا میکسرها تخلیه می شوند را می توان به راحتی از اسکرو بدون شفت استفاده کرد.طراحی بدون شفت یک انتقال بدون گرفتگی را برای ما فراهم میکند.

اسکرو کانوایر عمودی

دستگاه اسکرو کانوایر عمودی یک روش کاملا کارامد برای بالا بردن انواع مواد فله در شیب های بسیار تند یا کاملا عمودی هستند.بالای 45 درجه شیب را به نام اسکرو عمودی نام گذاری می کنند.

اسکرو شیب دار

کانوایر شیب دار معمولا کمی بالاتر از موقعیت افقی تا 45 درجه از موقعیت افقی کارمیکنند.در بالای 45 درجه یک اسکرو شیب دار یک اسکرو عمودی محسوب میشود.

اسکرو پرتابل یا قابل حمل

این اسکرو در جاهایی که نیاز به چند اسکرو کوتاه با شیب های متفاوت وجود دارد و امکان نصب ثابت اسکرو فراهم نیست قابل استفاده خواهد بود. در طول های 1 الی 6 متری و از شیب 0 الی 45 درجعه قابل ساخت می باشد.

اسکرو لوله ای

این اسکرو توسط لوله های موجود ساخته می شود. معمولا برای طول ها و قطرهای پایین به راحتی می توان از این اسکروها استفاده کرد و می توان حداکثر تا طول 8 الی 9 متر و تا شیب صفر الی 90 درجه قابلیت عملیات نصب را انجام داد.

اسکرو U شکل

بدنه ی این اسکرو ها از ورق ساخته می شود. امکان ساخت از 1 الی 10 متر طول را دارند و همچنین قابل ساخت در قطعات 2 متری هستند از این جهت ، حمل و نقل این نوع اسکروها راحت تر و کم هزینه تر هستند. و ساخت آن ها را تمامی قطرها را برای ما امکان پذیر میکند . این نوع اسکروها قابلیت نصب از زاویه 0 تا 45 درجه را دارند و می توان چندین ورودی و خروجی را بر روی آن نصب کرد.

ساخت مارپیچ

قزل صنعت آریا این امکان را برای دوستانی که امکان ساخت ماردون را ندارند به وجود آورده است که قسمت مرکزی را ساخته و تحویل داده تا بتوانند اسکرو خود را برای فروش آماده کنند و در تمامی سایزها قابل ساخت می باشند.

اسکرو کانوایر افقی

اسکرو کانوایر افقی، یکی از پرفروش ترین مدل های این دستگاه در بازار است که برای جابجایی مواد فله از بخشی به بخش دیگر به کار گرفته می شود. این دستگاه در ابعاد و اندازه مختلف طراحی و تولید می شود و هزینه خرید آن نیز بسیار مناسب و بصرفه است. چندین ورودی و خروجی در طراحی این مدل به کار برده شده است. بنابراین کارایی این دستگاه بسیار بیشتر از سایر مدل های آن است. کاربرد ویژه این دستگاه بیشتر مربوط به انتقال مواد فله خشک است.

اسکرو کانوایر بدون شفت

اسکرو کانوایر بدون شفت مطابق با جدیدترین تکنولوژی روز دنیا ساخته شده است و معمولاً برای حمل و جابجایی مواد مرطوب و چسبنده استفاده می شود. صنایع بسیاری همچون صنعت چوب، چسب، مواد غذایی و .. از این سیستم نقاله مارپیچ کمک می گیرند. هرچقدر که فاصله بین مارپیچ و بدنه کمتر باشد، آنگاه کارایی این مدل افزایش پیدا خواهد کرد.

اسکرو کانوایر شیب دار

معمولاً جابجایی و انتقال مواد از محیط های شیب دار بازده چندان زیادی ندارد ولی امروزه به کمک دستگاه اسکرو کانوایر شیب دار این مشکل برطرف شده است. این دستگاه تا شیب 45 درجه قابل استفاده است. افراد باید قبل از استفاده از این دستگاه، شیب محل را در نظر بگیرند و سپس دستگاه را به درستی در مکان مناسبی نصب کنند. امروزه امکان خرید تکی و یا عمده این دستگاه در بازار برای مشتری وجود دارد. این محصول از کیفیت و ارزش خرید بسیار بالایی برخوردار است و در صنعت جایگاه بسیار ویژه ای دارد.

اسکرو کانوایر عمودی

این دستگاه بیشتر برای جابجایی مواد فله ای از روی محیط های شیب دار و یا عمودی مناسب است.اسکرو کانوایر عمودی به دلیل طراحی بسیار هوشمندانه ای که دارد بسیار جمع و جور است. بر همین اساس هیچ محدودیتی در استفاده از این دستگاه در کارخانه ها و صنایع مختلف وجود ندارد. نوار نقاله شافت عمودی از جمله مهمترین قسمت های این دستگاه است که به صورت کاملاً هدفمند در طراحی این دستگاه قرار گرفته است. مواد خشک و یا نیمه خشک را به کمک اسکرو کانوایر عمودی می توان جابجا کرد. طراحی این دستگاه، امکان نفوذ هیچ گرد و خاکی به دستگاه را نمی دهد، به همین خاطر تا مدت ها بدون بروز هیچ مشکی می توان از مزایای این دستگاه استفاده کرد.

اسکرو کانوایر چیست

اسکرو کانوایر یا همان سیستم انتقال حلزونی، انواع مواد فله و یا پودری را جابجا می کند. این سیستم معمولاً دارای چندین خروجی و ورودی است، به همین خاطر کار با این دستگاه بسیار راحت و آسان خواهد بود. انواع مدل های افقی و یا شیب دار این دستگاه با هدف تسهیل فعالیت جابه جایی مواد نیمه جامد مثل خرده چوب، ضایعات مواد غذایی، غلات، خوراک دام و طیور و… در صنایع مختلف استفاده می شود.

کاربرد اسکرو کانوایر

دامنه کاربرد این دستگاه بسیار متنوع است ولی به طور کلی اغلب برای انتقال مواد فله ای خشک و نیمه خشک به کار گرفته می شود البته برخی از مدل های این دستگاه مواد فله ای مرطوب را نیز منتقل می کنند. این دستگاه سرعت جابه جایی مواد را افزایش می دهد و به دلیل طراحی ویژه ای که دارد از طول عمر بالایی برخوردار است.

راهنمای خرید

هنگام تهیه این سیستم باید به کارایی و نوع مدل دستگاه توجه شود. علاوه بر این قیمت خرید دستگاه نیز اهمیت بسیار بالایی دارد. بنابراین دستگاه مناسب باید با توجه به بودجه کارخانه و صنعت، انتخاب شود. هنگام انتخاب این دستگاه باید در وهله اول نیاز کسب و کار خود را در نظر بگیرید و سپس مشخصات فنی دستگاه را با دقت مطالعه نمایید تا در نهایت مناسب ترین دستگاه را برای انجام اهداف خود تهیه کنید.

ساخت دستگاه اسکرو کانوایر

این دستگاه متناسب با نظر و سلیقه مشتری ساخته می شود. جایگاه هر قطعه و کاربرد آن با توجه به خواسته و نیاز مشتری در دستگاه در نظر گرفته می شود. ساخت این دستگاه باید بر طبق اصول و منطق خاصی انجام گیرد و موارد بسیار زیادی همچون دبی، ارتفاع انتقال، مسافت و … در مراحل ساخت این دستگاه باید تعیین گردد.

طراحی اسکرو کانوایر

طراحی اسکرو کانوایر متناسب با جدیدترین فناوری و متد های روز دنیا انجام می گیرد. طراحی این دستگاه پیچیدگی های خاص خود را دارد. برای مثال انتخاب قطر و فرم بدنه، جنس بدنه دستگاه، اندازه گام فلایت ها، نحوه ورود مواد، سرعت چرخش و انتقال مواد از جمله مواردی است که برای طراحی سیستم اسکرو باید در نظر گرفته شود. طراحی این سیستم به صورت مارپیچی و حلزونی شکل است. بر همین اساس محاسبه ظرفیت این دستگاه برای انتقال مواد، اهمیت بسیار زیادی دارد. تمامی قطعات این دستگاه، کارکرد ویژه ای دارند که هنگام طراحی دستگاه باید با دقت بسیار بالایی مورد بررسی قرار گیرند و باید به صورت هماهنگ با یکدیگر تنظیم شوند.

ایمنی

سیستم انتقال حلزونی اسکرو بعد از تولید توسط کارشناسان حرفه ای و توانمند مورد بررسی دقیق قرار می گیرد و در آخر ایمنی دستگاه به مشتری تضمین داده خواهد شد. کارکنان در نزدیکی این دستگاه باید به یکسری نکات ایمنی توجه کنند ولی در مجموع میزان احتمال بروز خطا و یا حادثه، هنگام کار با این دستگاه بسیار کم است.

اجزای تشکیل دهنده

دستگاه اسکرو کانوایر از قطعات و اجزای بسیار متنوعی ساخته شده است. برخی از مهمترین اجزای این دستگاه شامل شفت، بدنه مقاوم، موتور، یاتاقان ها، شاسی، داکت ورودی و خروجی، ماردون و … است که مسلماً اجزای به کار گرفته شده در انواع مختلف این دستگاه با یکدیگر متفاوت خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *